Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 2 вересня 2013 р.

Відбувся Священний Синод Елладської Церкви

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», у п'ятницю, 30 серпня 2013, відновив свою діяльність Святий Архієрейський Синод Грецької Церкви, під головуванням Архієпископа Афінського і всієї Греції Ієроніма. Блаженніший Владика поінформував членів Святого Архієрейського Синоду про свої переговори з Блаженнішим Патріархом Антіохскім Іоаном і Його Високоповажністю, прем'єр - міністром Лівану, у зв'язку зі сформованою складною ситуацією на Близькому Сході. 

У подальшій обширної дискусії, Його Високопреосвященство підкреслив необхідність зміцнення і підтримки християнських церков і людей цих регіонів, таким чином Святий Архієрейський Синод Грецької Церкви ухвалив рішення внести свій внесок у справу підтримки і допомоги стражденним на Близькому Сході через спільні дії Блаженнішого голови Священного Синоду і Його новоутвержденниє склад. 

Що стосується двох викрадених сирійських єпископів, члени Святого Синоду висловили бажання і надію в успішному завершенні пригод двох єпископів і дострокове їх звільнення, а також, якнайшвидшого повернення їх до пастирських обов'язків. 

Далі Блаженніший голова Священного Синоду поінформував членів Святого Архієрейського Синоду про рішення Міністерства освіти щодо викладання релігії в грецьких школах. Як стало відомо, матеріал навчальної програми і кількість годин, затверджені шкільною програмою, залишаться незмінними. Крім того, на Священному Синоді виступали : 

- Митрополит Філіппській, Неаполя і Фасу Прокопій, який представляв Грецьку Церкву на святкових заходах у Москві, Києві та Мінську, з нагоди святкування 1025 років Хрещення Київської Русі, в присутності багатьох Предстоятелів і представників усіх Помісних Православних Церков, надавши на шанування фрагменти хреста Святого Андрія Первозванного, що зберігався у м.Патри, та супроводжувався, з благословення Святішого Синоду, митрополитами м.Патри Хризостомом, та Мантінєї та Кінурьяса Олександром . 

- Преосвященний Митрополит Мессіна Хризостом розповів учасникам Святішого Синоду про результати минулої 14- ї Генеральної асамблеї Європейських Церков, що відбулася в Будапешті з 3-го по 8-е липня, а також про перебіг двосторонніх переговорів між Священним Синодом Грецької Церкви та Представництвом Московського патріархату. 

Священний Синод, також, прийняв необхідні рішення щодо поточних питань діяльності Грецької Церкви.