Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 13 вересня 2013 р.

У Золотоверхому вшанували академіка Тронька

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-центр Михайлівського Золотоверхого монастиря, 12 вересня 2013 року минуло два роки з дня смерті видатного державного та громадського діяча, Героя України, Академіка Петра Тимофійовича Тронька (1915-2011 ). Правління Фундації імені П.Т. Тронька зініціювало щорічні збори представників громадськості із вшанування пам'яті П.Т. Тронька. З благословення Святійшого Патріарха Київського і вієї Руси-України Філарета участь у заходах взяв керуючий справами Київської патріархії, намісник Свято-Михайлівского Золотоверхого монастиря єпископ Вишгородський Агапіт. 

Цьогорічні збори розпочалися з покладання квітів на могилі покійного П.Т. Тронька на Байковому кладовищі. Перед початком засідання, яке відбулося в актовій залі Київської православної богословської академії у Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря була відслужена заупокійна панахида, яку очолив намісник монастиря Преосвященний єпископ Агапіт. У зборах взяли участь представники депутатського корпусу, культури та освіти. 

Довідка. Петро Тимофійович Тронько особисто ініціював і доклав вирішальних зусиль для відтворення у Києві пам'яток часів України-Руси: Золотих воріт, ансамблю Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври. Був головою комісії з питань відтворення видатних пам'яток історії та культури при Президентові України (1995-2001) та головою правління Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені О.Гончара (1996–2011).