Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 4 вересня 2013 р.

Чистої води забобони: чи приносять туї смерть?

Чи правда, що не можна саджати у дворі або біля житлового будинку ялинки, або туї, тому що вони приносять смерть в дім, можуть помирати члени сім’ї, не народжуватись діти. Дякую за відповідь. Марія. 

Шановна Марія. Бог створив світ і все, що Він створив «було вельми добре воно» (Буття 1:31). Святе Письмо відносить ці слова до Бога у кінці шостого дня творіння світу. Отже, якщо все створене Богом і все було «вельми добре», як ми можемо приписувати тим більше деревам якусь руйнівну силу. Хіба що дерево може на нас впасти. Велика кількість людей на землі мають біля своїх будинків туї і ялинки. Люди в будинках чи з тих будинків помирають, але не частіше ніж ті, які не мають у своєму дворі цих дерев. 

Помирають люди не через присутність тих чи інших дерев, рослин (звичайно, якщо вони тільки не ядовиті), а через те, що за Божим повелінням душа розлучається з тілом. Причиною виникнення різних подібних забобон є те, що людина, яка не знає Бога, шукає причини своїх негараздів у чомусь іншому. Хто знає Бога, той також знає, що причиною смерті став гріх. Отже, щоб жити вічно з Господом, необхідно відкинути гріх, старатися не творити його, а творити Божу правду через любов до Господа та до всіх, хто живе навколо нас. Отже, потрібно боятися не дерев чи рослин, а ухилятися від гріха. 

прот. Іоан Шандра, газета Православне Закарпаття