неділя, 15 вересня 2013 р.

Урочистості в Львівській єпархії показали єдність УАПЦ

25 серпня 2013 року, в рамках святкування 1025-ліття хрещення Руси-України, Львівською єпархією у Львові було організовано ряд важливих заходів. О 10 годині ранку в церкві на честь святих рівноапостольних Володимира та Ольги місті Винники, що поряд зі Львовом, церковним дзвоном, квітами та короваєм зустрічали віруючі свого Предстоятеля, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, який прибув до Львова на урочистості на запрошення керуючого Львівською єпархією митрополита Макарія, а настоятель храму митрофорний протоієрей Василь Петрик підніс Блаженнійшому хрест та виголосив вітальне слово. Предстоятель УАПЦ звернувся до парафіян із змістовною проповіддю про хрещення Київської Русі та історичне значення цієї події для України. Потім було звершено святкову Божественну літургію, яку очолив митрополит Мефодій. 

Спільно із Блаженнійшим служили – митрополит Галицький Андрій, митрополит Львівський Макарій, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, єпископ Харківський і Полтавський Афанасій, єпископ Чернівецький і Кіцманський Герман, єпископ Тернопільський і Червоногородський Мстислав та священнослужителі Львівської єпархії. Після прочитання Євангелії, з благословення Предстоятеля, проповідь виголосив єпископ Мстислав.

Велика кількість присутніх причастилися святих Христових Таїн. За ревну працю на духовній ниві та активну участь у житті парафії настоятеля храму, жертводавців та парафіян було нагороджено церковними нагородами УАПЦ. 

Після Божественної літургії в храмі м. Винники святкові заходи продовжилися у Львові освяченням нового чотириповерхового приміщення єпархіального управління, в якому розташована також і Львівська духовна семінарія. Чин освячення очолив Предстоятель УАПЦ у співслужінні архієреїв та кліру. За великий вклад у розбудову Львівської єпархії та з нагоди 1025-ліття хрещення Руси-України Блаженнійший Мефодій, митрополит Київський і всієї України, нагородив митрополита Львівського Макарія церковним орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого. 

Завершилися урочистості святковою Академією у Львівському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької, в якій взяв участь і виступив із словом про значення хрещення Київської Русі в історії та у формуванні українців як нації в європейському просторі Предстоятель Церкви. На початку Академії митрофорний протоієрей Ігор Поливко виступив із змістовною доповіддю на тему хрещення Руси-України, після чого церковні хори Львівської єпархії порадували понад шістсот присутніх на урочистостях у театрі чудовим виконанням духовних пісень. 

Під час концерту Предстоятель УАПЦ, Блаженнійший Мефодій, митрополит Київський і всієї України, та митрополит Львівський Макарій вручили церковні відзнаки жертводавцям та кліру єпархії. Завершила святковий концерт хорова капела «Дударики». Під час урочистої Академії з вітальним словом до Предстоятеля, архієреїв та присутніх звернувся мер Львова Андрій Садовий, якому митрополит Макарій вручив церковну нагороду – ювілейний орден святого рівноапостольного князя Володимира Великого. 

За оцінкою всіх, хто брав участь в урочистостях у Львівській єпархії УАПЦ, святкування 1025-ліття хрещення Руси-України було організовано й проведено на високому рівні і стало знаковим у подальшому житті УАПЦ. Ці урочистості, а також святкова Божественна літургія, що відбулася 28 липня у Київі, та святкування ювілею хрещення Руси-України й 10-річчя відродження Свято-Преображенського чоловічого монастиря в Івано-Франківській єпархії, показали згуртованість віруючих і єдність Української Автокефальної Православної Церкви.