Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 12 вересня 2013 р.

Половина росіян вважають українців Росії «русскими»

Близько половини росіян називають українців та білорусів, що проживають на території Росії, «русскими», а Крим відносять до Російської федерації, повідомляють «РИА новости». «Респондентам ставили запитання: «Кого б ви могли назвати «русскими», за умови, що він проживає у РФ багато років, і 44% відповіли, що українців та білорусів. Татари, башкири і калмики отримали 30%», – повідомив виданню голова Всеросійського центру вивчення громадської думки Валерій Федоров. 

Опитуваним також ставили запитання, які території вони вважають російськими. Калінінградську область вважають частиною Росії 85%, Курильські острови -74%. 

56% респондентів повідомили, що Крим – це Росія. «Як відомо, у нас є угода про дружбу і кордон, і Росія визнає Крим територією України, але значна частина росіян так не вважає», – сказав голова центру. 

Згідно з дослідженням, республіку Дагестан територією РФ вважають 41%, Чечню – 39%, Придністров’я – 37%, Абхазію -30%, Південну Осетію і Україну – 29%. 

Половина росіян вважають українців Росії «русскими»
В опитуванні брали участь 1,6 тисячі респондентів старші 18 років з 45 регіонів та 137 населених пунктів, а також 4 фокус-групи. Опитування «Сучасна російська ідентичність: виміри, виклики, відповіді» провів Всеросійський центр вивчення суспільної думки на замовлення Міжнародного дискусійного клубу «Валдай».