Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

В Україні можуть відродитися тюремні капелани

Верховній Раді пропонують відродити посаду тюремних капеланів, а саме священнослужителів, які будуть спілкуватися з ув'язненими, пише Коммерсантъ-Украина. У проекті від регіонала Юрія Мірошниченка передбачається, що засуджені зможуть поговорити зі священиком у будь-який час без обмежень, лише враховуючи час слідчих дій і роботи. "На території виправних установ функціонують храми, каплиці, молитовні кімнати. Близько трьох тисяч священиків і волонтерів різних релігійних організацій регулярно відвідують місця позбавлення волі і попереднього ув'язнення. ДПтС уклала договори про співпрацю з різними релігійними організаціями. Однак механізм задоволення права на свободу віросповідання залишається недостатньо врегульованим", - упевнений ініціатор закону. Варто додати, що раніше Мірошниченко зареєстрував подібні проекти законів про відродження капеланів при військових формуваннях. Його ідеї в церкві схвалили, зазначивши, що це "нормальна для Європи практика". 

"Введення інституту тюремних капеланів - це нормальна європейська практика, оскільки ув'язнені не повинні позбавлятися права на свободу віросповідання. Прийняття цього закону не потребуватиме великої кількості нових священиків, оскільки вже зараз більшість виправних установ відвідують священнослужителі. Цей закон лише закріпить на законодавчому рівні вже сформовану практику спілкування ув'язнених з представниками конфесій", - упевнений секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря). Протестанти також пораділи можливим змінам, оскільки у баптистів, наприклад, вже є "тюремне братство" (група пастирів, які спілкуються з ув'язненими). 

У ДПтС аналогічно підтримали депутата. "У нас і зараз є священики, які проводять роботу з ув'язненими, однак все це відбувається добровільно, і в кожному випадку необхідна окрема домовленість між виправною установою і церквою. Упорядкувати появу священиків у в'язницях - це хороша ініціатива", - наголошує голова столичної ДПтС генерал-майор Олександр Сайко. Раніше ця ініціатива вже висувалася серед народних обранців, однак до затвердження вона так і не дійшла.

Трохи більше в оригіналі статті на сайті kommersant.ua