понеділок, 28 жовтня 2013 р.

10 знаменитостей, які сповідують Православ'я

Дженніфер Еністон 

На релігійне виховання знаменитої актриси великий вплив зробив її батько - Яніс Анасакіс, православний християнин з грецького Криту. Дженніфер часто відвідує церкву і вносить пожертвування на користь Спасо-Преображенського храму Константинопольського Патріархату.

Дженіфер Еністон

Том Хенкс 

Оскароносний Том Хенкс , католик за народженням, свого часу вийшов з католицької церкви і прийняв Православну віру. Рішення хреститися в Православ'я пов'язане з його другим шлюбом, коли Хенкс одружився на актрисі Ріті Вілсон, що має болгарсько - грецьке коріння, православною християнкою.

«Коли ви приходите в своєму житті до рішення, що потрібно одружитися і завести дітей, важливо вже на цьому етапі визначитися з духовною спадщиною своєї майбутньої сім'ї » , - каже актор, додаючи, що його спадщина - це грецьке Православ'я .

 «Я одружився в тій же самій Церкві, де хрестили мою дружину. Мої діти хрестилися в тій же купелі, що й моя дружина. Це робить нашу сім'ю частиною великої вселенської Церкви» , - підкреслює Том Хенкс, зазначивши, що усвідомлює « наскільки важливо і чудово мати можливість ходити до Церкви і розмірковувати над тими важливими питаннями, які ставить тобі Православ'я, і над відповідями, які воно пропонує » .

Том Хенкс

Девід Гаан 

Лідер культової групи Depeche Mode Девід Гаан дотримується Православ'я з тих пір, як пов'язав своє життя з грекинею Дженніфер Скліаз.

Девід Гаан

Джеймс Белуші 

Знаменитий комік Джеймс Белуші - православний албанець, який регулярно відвідує парафію Сербської Православної Церкви в Лос-Анджелесі, але при цьому відкрито підтримує незалежність Косово і нещодавно отримав албанське громадянство.

Джеймс Белуші

Емір Кустуріца 

2005 року знаменитий режисер Емір Кустуріца прийняв Православ'я з ім'ям Неманя. Він стверджує, що його далекі предки були православними сербами, і, таким чином, прийняття ним християнства стало актом повернення до витоків. За словами Еміра, християнин повинен намагатися зробити світ більш гармонійним, і саме таку мету переслідує Кустуріца у своїх фільмах.

Емір Костуріца

Джонатан Джексон 

Голлівудський актор Джонатан Джексон народився в сім'ї адвентистів, але кілька років тому разом із своєю сім'єю. За словами актора, «він захотів бути з тими, хто не говорить багато слів, а віддає пріоритет молитві».

Джонатан Джексон

Мюррей Абрахам 

Знаменитий американський актор серіалів Мюррей Абрахам також сповідує Православ'я. Православними були батько і дід актора. Останній, до речі, був відомим співаком в Сирії.

Мюррей Абрахам

Боб Марлі 

Легендарний Боб Марлі за рік до смерті, 4 травня 1980 року, хрестився в Ефіопській Православній церкві в Кінгстоні та взяв  собі ім'я Берхане Селласіе (на амхарською мовою - Світло Святої Трійці).

Боб Марлі

Крістіан Бейл 

Як стверджує цілий ряд джерел, Крістіан Бейл прийняв Православ'я більше десяти років тому, після одруження на Сандрі Блажич, яка родом із Сербії.

Крістіан Бейл

Макс Кавалера 

Легендарний бразильський музикант, засновник груп Sepultura, Nailbomb, Soulfly і Cavalera Conspiracy Макс Кавалера був хрещений у Ватикані у віці 9 років. В інтерв'ю 2009 року він зізнавався, що вірить у Бога, хоча не є правовірним католиком. На його думку, «більш справжньою» є Православна Церква, а сам він цікавиться Сербською , Руською та Грецькою Православними Церквами. Дружина Макса Глорія і їхні діти - православні, у Глорії є російські корені - її бабуся залишила Росію після революції. Пізніше стало відомо, що музикант остаточно визначився і прийняв Православ'я.

Макс Кавалера
Підготував Гeоргій Весна //