Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 15 жовтня 2013 р.

Свята гора Афон зустрічає Патріарха Варфоломія

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на грецькі ЗМІ, політичний адміністратор Афону Аристос Kaшміроглу буде єдиним представником грецької держави на урочистостях, що відбудуться  завтра, 16 жовтня в Кареєсі, столиці Афону, в зв'язку з візитом Вселенського Патріарха на Святу Гору Афон з приводу 100- річчя з дня інкорпорації Aфонського братства до складу Грецького держави. 

Відсутність представників грецької держави та інших глав держав цілком зрозуміла - таким чином афонські отці висловлюють своє сильне невдоволення вирішенням питання щодо введення податків на доходи від майна монастирів, в обхід Уставу афонських монастирів, котрими передбачається звільнення від оподаткування на Афоні. Нагадаємо, що доходи від монастирів, які знаходяться поза Святою Горою йдуть на покриття витрат, прийом паломників, утримання святинь та відновлення будинків. Вжиті усі необхідні заходи для забезпечення повної безпеки Вселенського Патріарха. 

Що стосується візиту Патріарха Варфоломія на Афон, губернатор Афону прокоментував його так: "Приїзд Вселенського Патріарха на гору Афон є особливим благословенням і честю для нас. Його Святість є єпископом цього святого місця і ми з благоговінням будемо зустрічати його разом з протоепістатом та іншими шановними членами Священної Громади і Святої Епістасії .