Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

Патріарх Варфоломій виступив перед отцями Афону

Як повідомляє репотрет інтернет-проекту "Помісна Церква", про небезпеки, яким піддалося б Афонське чернече братство, якби не відбулася політична індукція Святої Гори до складу Грецької держави, говорив у своїй проповіді в церкві Протатон Вселенський Патріарх Варфоломій . 

«Якби Свята Гора не вступила до складу грецької держави, становище на Афоні було б непередбаченим і призвело б до політичних розбратів, які в свою чергу, призвели б до порушення миру на цьому Святому місці та до розбіжностей між монахами.Таке рішення і позицію благословила сама Стариця цього місця, сама Пресвята Владичиця Богородиця, що покрила своєю Благодаттю через свій Святий образ, який сьогодні шанують всі. Ми маємо на увазі , звичайно , чудотворний образ " Достойно є " , перед яким причащалися Святі Христові мужі впродовж століть та приймалися історичної важливості рішення, " - зазначив Предстоятель Православ'я під час своєї участі у заходах з нагоди річниці вступу Афона до складу грецької держави. 

"Звертаючись до періоду обговорення протоколу про політичне майбутнє гори Афон того часу афонськими отцями, я безмірно схвильований духовністю того божественного Епосу, істинною святістю, і в той же час, людськоюп ростотою тих ченців, які за допомогою голосування висловили єдине бажання, - щоб це Святе місце залишалося у єдності , але в той час , після входження Афона до складу православної грецької держави не допустили потрапляння під юрисдикцію інших політичних утворень, до чого зазвичай прагнуть "великі світу цього" - сказав він. 

Його Святість у своїй промові не залишив без уваги і питання оподаткування монастирів Святої Гори Афон , а також відносин Афону з державою : «Отже, Свята Гора остаточно увійшла до складу грецької православної держави, але вона зберегла свою автономію, свій древній духовний і канонічний статус, багато невід'ємних привілеїв якого, з жалем і тривогою ми спостерігаємо за цим в даний час, політичні сили прагнуть скасувати, а то й зовсім видалити , " - маючи на увазі питання про оподаткування монастирів грецькою державою. Відтак, Вселенський Патріарх Варфоломій був присутній на славослів'ї , яке відбулося після Божественної літургії в Пресвятому храмі Протатон, де сопів служили дев'ятнадцять настоятелів та ієрархів Афону, які весь час супроводжували його. Увагу привернув той факт, що в урочистостях не приймав участь ігумен Святого монастиря Констамоніту . 

Під час свого шостого візиту на Святу гору Афон Вселенського Патріарха Варфоломія супроводжували - митрополит Італії, Meлітійскій Геннадій , митрополит Транупольский Герман, митрополит Міріофіту і Перістасійскій Іриней , великий архідиякон Максим (Вгенопулос) , другий патріарший диякон - Андреас Софіанопулос і Великий Проповідник Віссаріон Kомзіас .