Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 30 жовтня 2013 р.

Сумнівну святу з УПЦ МП вшанували 100 тисяч прочан

Близько 100 тисяч паломників відвідали Свято-Покровський Голосіївський чоловічий монастир Києва (Голосіївська пустинь), де сьогодні відзначили 25-у річницю упокоєння черниці Аліпії (Авдєєвої) – подвижниці, яку особливо шанують православні християни в Україні. Як повідомляє кореспондент УНІАН, монастир було відкрито із вчорашнього вечора, люди йшли всю ніч і зараз черга до тіла блаженної стариці не припиняється. За словами намісника монастиря архімандрита Ісаакія (Андроніка), у багатьох православних християн стало благочестивою традицією приходити до обителі в день кончини матушки Аліпії – 30 жовтня, щоб поклонитися блаженній стариці. Цього дня до Голосієва приїжджають паломники зі всіх країн СНД, ближнього і далекого зарубіжжя. 

За словами отця Ісаакія, цього року паломників було близько 100 тис. Для того щоб всі бажаючі змогли відвідати богослужіння, цього дня в монастирі було здійснено три Божественні літургії. «Матушку Аліпію люблять, і вона близька багатьом, тому що жила в наші дні, її подвиг подвижництва пам`ятають люди. Багатьом вона допомогла, багатьох привела до покаяння, особливо після того, як відійшла до Господа. При всій простоті, яку вона навмисно демонструвала, вона була дуже мудрою людиною», - розповів намісник монастиря. 

Сумнівну святу з УПЦ МП вшанували 100 тисяч прочан
Матушка Аліпія покоїться в невеликій усипальні, в нижній межі храму обителі, освяченій на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело». Впродовж дня на місці поховання матушки Аліпії та у каплиці - на місці її подвигів, здійснювалися панахиди. Як повідомляв УНІАН, минулого року Свято-Покровський Голосіївський чоловічий монастир Києва в день пам`яті черниці Аліпії відвідали близько 80 тисяч паломників. 

Довідка. Черниця Аліпія народилася 16 березня (3 березня - за старим стилем) 1905 року. Була пострижена в чернецтво в 1940-х роках у Києво-Печерській лаврі. За покірливе несення скорботи і численні духовні подвиги Господь дарував їй дар зцілення і прозорливості. У 1979 році черниця Аліпія поселилася на розвалинах знищеної в 1926 році Голосіївської пустині, де несла свій духовний подвиг. Сюди до неї приходила безліч людей із проханнями про зцілення і духовну допомогу. 30 жовтня 1988 року черниця Аліпія відійшла до Господа і була похована на Лісовому кладовищі міста Києва. 18 травня 2006 року за благословенням предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Володимира тіло блаженної стариці перепоховали в Голосіївському монастирі, в усипальні під храмом на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело». Черниця Аліпія поки що не зарахована до сонму святих, разом з тим її шанування можна порівняти з шануванням православними християнами Матрони Московської. Дні особливого поминовения черниці Аліпії здійснюються 30 числа кожного місяця (у лютому - 28 числа), 30 жовтня, 16 березня, 18 травня, 30 серпня.