Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 6 жовтня 2013 р.

Грецькі ієрархи прокоментували арешт лідерів "Зорі"

У Греції завершилося попереднє слідство , пов'язане з процесом у справі партії « Золота Зоря». Після багатогодинного судового засідання суд звільнив трьох заарештованих депутатів від партії: Іліаса Касідіаріса , Іліаса Панайотароса та Нікоса Міхоса під грошову заставу й підписку про невиїзд. Дата майбутнього судового процесу поки не призначена . Під вартою були залишені лідер партії Нікос Міхалоліакос , його заступник Христос Паппас і депутат Янніс Лагос . Крім того , в слідчі ізолятори поміщені інші прихильники партії (у тому числі жінки). 

Представник « Золотої Зорі » по зв'язках з громадськістю І. Касідіаріс давав у суді свідчення більше п'яти годин. Слідство звинувачує його в тому, що він готував "штурмові батальйони " бойовиків " Золотої Зорі ", що проходили підготовку у колишніх спецназівців . Сам парламентарій відкидає всі пред'явлені йому звинувачення. В інтерв'ю журналістам він заявив, що жодних доказів проти нього у звинувачення немає і кримінальна справа - результат політичного тиску у зв'язку з його планами балотуватися на пост мера Афін. Янніс Лагос заявив суддям , що " Хрісі Авгі " - партія грецьких націонал – патріотів діє з єдиною метою - принести благо країні. "Ми не маємо жодного відношення до нацизму " , - стверджував він. 

Грецькі ієрархи прокоментували арешт лідерів "Зорі"
За даними грецьких ЗМІ, формальним приводом для затримання Лагоса стали телефонні дзвінки, зроблені ним після вбивства антифашиста Павлоса Фіссаса , в причетності до якого слідство звинувачує «Золоту Зорю ». По-різному оцінюють події , пов'язані з процесом у справі партії « Золота Зоря», грецькі ієрархи. Митрополит Сісанії таСіатісти Павло, і який раніше критикував ультраправих, вітав судовий процес проти лідерів «Золотої Зорі». Негативно про цю організацію відгукнувся і митрополит Пірейський Серафим . 

У той же час митрополит Гліфади Павло звернувся з різкою критикою на адресу грецького уряду: «Виконуйте ваш обовязок, а не слухайтеся міжнародних кредиторів ... Багато політиків минулого заборгували грошей державі та уникли покарання. Народ знає , хто повинен насправді сидіти у в'язниці. А уряд кидає в тюрми жертв».