Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 12 жовтня 2013 р.

Католикам після розлучення дають другий шанс

У Німеччині вперше пропонують розведеним та вдруге одруженим католикам брати більш активну участь у церковному житті . Відомство з пасторського служіння архиєпархії Фрайбург представило документ, який пропонує дозволити їм участь у церковних Таїнствах на певних умовах. До цих пір люди, які розлучаються після укладення церковного шлюбу, а потім знову виходять заміж, були відлучені від Причастя та інших Таїнств, а також, не допускались до активної діяльності в парафії. Ініціатива виходить не від архієпископа Фрайбурга . 

Документ під назвою «Керівні принципи з пастирського окормлення розлучених і другошлюбних» підписано відповідальним за пастирське окормлення членом капітулу Андреасом Мерле та відповідальним за сімейне служіння в дієцезії священиком Міхаелем Швайгером. Документ вперше дає розлученим католикам, і тим, хто знову вступив у шлюб, офіційну можливість причащатися і більш активно брати участь у парафіяльному житті, пише derwesten.de . 

Документ також пропонує ввести спеціальне святкове молитовне чування для тих парафіян, що вступили в другий шлюб. В окремих випадках за спеціальним дозволом другошлюбних також можна буде обирати до ради приходу.

Прес -секретар Ватикану Федеріко Ломбарді коментуючи ситуацію висловився проти ініціативи німецького дієцезії, вважаючи, що в цьому питанні необхідний єдиний підхід Католицької Церкви. Наступне засідання Синоду по сімейному служінню в жовтня 2014 року займеться цим питанням. Громади архиєпархії Фрайбурга сперечаються про правильність нового документа . 

У той час як ліберальна група « Wir Сінд Kirche » активно підтримала його , консервативний «Forum Deutscher Katholiken» загрожує розколом. Архиєпархія Фрайбурга поставила себе не тільки проти церковного «вчення про сім'ю і церковного права, а й проти Закону Божого»  , - вважають консерватори.