Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

На Афоні з'явились нові бунтарі проти Константинополя?

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", увесь православний світ із здивування зустрів новину про відсутність представників монастиря Констамоніт на урочистому прийомі Вселенського Патріарха Варфоломія на Святому Афоні. За повідомленнями грецьких церковних ЗМІ, обставина неучасті настоятеля монастиря Констамоніт в урочистій церемонії зустрічі Вселенського Патріарха , а також і в інших заходах з нагоди святкування 100- річчя запровадження Святого Афону до складу Грецької держави, викликає чималий подив,  і вже спричинив за собою силу-силенну припущень і розмов в церковних і релігійних колах. Багато хто уже вголос задає питання: невже з'явився новий "Есфігмен" ? 

Нагадаємо, що розрив відносин монастиря Есфігмен і Константинопольського Патріархату стався в 1960-х рр.. , коли папа Римський зустрівся з Патріархом Константинопольським Афінагором (Спіру) для спільної молитви. У відповідь на це ченці Есфігмену звинуватили Патріарха в екуменізмі та з 1974 року відмовилися поминати його ім'я за богослужінням. У відповідь на це Константинополь повністю припинив його фінансування.

Монастир Есфігмен
Колись найбагатша обитель Афону Есфігмен опинилася вкрай жалюгідному стані. 2002 року Константинополь оголосив бунтівну братію (тоді 117 ченців) схизматиками, і згідно законодавства Греції, викликало видворення їх з Афону, постанову про що було прийнято судом Салонік, а потім і Верховним судом Греції. 

Нагадаємо, нещодавно було обрано нового настоятеля Есфігмену.