Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 3 жовтня 2013 р.

В УАПЦ вшанували жертв Бабиного Яру

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", 29 вересня, у неділю після Воздвиження Христа Господнього, у Св.- Покровській Подільській церкві м. Києва, Преосвященний Володимир (Черпак), єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської єпархії УАПЦ за Божественною літургією, перед заупокійною літією, звернувся до парафіян з проханням помолитися за упокій усіх християн, убієнних німецько - фашистськими окупантами у Бабиному Яру м. Києва, починаючи з вересня 1941 р.Б. 

У слові владика Володимир наголосив, що в Бабиному Яру були страчені українські патріоти - Олена Теліга, Олег Рогач та інші українські націоналісти, імена яких Господь знає. Крім них, зазначив Владика, у Бабиному Яру були страчені українські комсомольці і комуністи та військовополонені різних національностей. Владика особливо наголосив на тому, що в Бабиному Яру відбулося масове знищення київських євреїв та циган і від Парафіяльної Ради, усіх прихожан висловив щире співчуття українському, єврейському, циганському народам і попросив усіх помолитись за невинно убієнних у Бабиному Яру. 

Знаменно, що наш Храм, знов сказав Владика, за німців був осередком спасіння київських євреїв завдяки тодішньому настоятелю - протоієрею Олексію Глаголєву, якому ізраїльський уряд присвоїв звання "Праведника миру".

В УАПЦ вшанували жертв Бабиного Яру