Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 8 жовтня 2013 р.

Вселенський Патріарх зустрівся з Московським. Фото

Як уже повідомляв кореспондент інтернет-проекту "Помісна Церква", Предстоятелі Константинопольської та Російської Православних Церков прибули до Чорногорії для участі в урочистостях з нагоди освячення собору Воскресіння Христового у Подгориці. У Чорногорії в рамках святкування річниці Міланського едикту відбулися двосторонні переговори Патріарха Московскогого і всієї Русі Кирила з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Ось, що повідомляє Вселенський Патріархат : "6 жовтня в столиці Чорногорії Подгориці Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся зі Святійшим Патріархом Константинопольським Варфоломієм. У бесіді, що пройшла в братській та сердечній атмосфері, Предстоятелі Константинопольської та Руської Церков обговорили питання міжправославної співпраці та взаємин між двома Патріархатами. 

З боку Російської Православної Церкви в зустрічі взяли участь голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон, заступник голови ВЗЦЗ протоієрей Микола Балашов і секретар ВЗЦЗ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук; 

з боку Константинопольського Патріархату - митрополит Галльський Еммануїл, генеральний секретар Священного Синоду Константинопольського Патріархату архімандрит Варфоломій (Самарас) і архідиякон Максим ( Вгенопулос ). 

Деякі журналісти, ще до початку урочистостей з приводу 1700 річчя з дня проголошення Міланського едикту писали, що незважаючи на початкове бажання двох сторін скористатися можливістю зустрічі Предстоятелів і провести офіційні переговорів між ними в рамках святкувань, початкова програма не передбачала переговорів, а тільки проведення та участь у святкових заходах. 

Зрештою офіційні переговори відбулися. Вселенський Патріарх Варфоломій розмовляв як з Патріархом Єрусалимським Феофілом, так і з Патріархом Московським Кирилом на рівні делегацій, кінцевою метою якої був Великий Вселенський Собор. 

Слід зазначити, що це була перша зустріч двох Предстоятелів Православ'я після довгої перерви, зокрема, після святкування в Росії, Україні та Білорусії в липні цього року, річниці 1025 - річчя Хрещення Русі. 

У цьому святі не брав участі Вселенський Патріарх і його делегація, які віддалилися на знак протесту в зв'язку з участю митрополита Америки ( Російської церкви ) Тихона в ролі Предстоятеля, якого ніхто, крім Російської Церкви не визнає як Предстоятеля, а також проти випущеного спільного комюніке Предстоятелів, який також не був підписаний делегацією Вселенського Патріархату. 

Цікаво те, що на переговорах у Подгориці (Чорногорія) з боку Вселенського Патріархату брали участь у переговорах двоє священнослужителів - представників Фанару, що були учасниками протесту в Росії : митрополит Галльський Еммануїл та головний секретар Святого і Священного Синоду архімандрит Варфоломій. У переговорах в Сербії брав участь і великий архідиякон Максим. 

З Московської сторони у переговорах , крім Патріарха Московського Кирила , брали участь: митрополит Волоколамський Іларіон , голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрей Микола Балашов , заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків протоієрей Ігор Якимчук , секретар ТПВ з міжправославних справах .