Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 21 жовтня 2013 р.

Вселенський Патріарх підбадьорив греків, а вони - його

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", у своєму зверненні до грецького народу Вселенський Патріарх Варфоломій закликав греків набратися мужності, терпіння і морального духу, щоб вийти переможцями в боротьбі з труднощами економічної кризи. Виступаючи з амвону собору Святого Іоана Хрестителя Митрополії Неаполіса, Вселенський Патріарх виголосив тривалу доповідь про основні причини сучасних труднощів, з якими зустрічається Греція та її народ, охарактеризувавши економічну кризу "реальним дияволом нашого часу", і підкреслив, що моральні цінності, котрі лежать в основі економіки , нехтування любов'ю до Бога і все більше прогресуючий культ грошей, в кінцевому підсумку привели людство до нинішнього стану речей. 

«Економічна криза є насамперед моральною кризою», - зазначив Вселенський Патріарх, додавши, що "моральна криза" повністю опанувала душею сучасної людини. "Сучасній людині немає звідки черпати духовні та моральні цінності", додавши, що "нічого ще не пропало, хоча всі страждають сьогодні жадібністю. Висохла любов і турбота про своїх ближніх, а обожнюються матеріальні цінності". Завершуючи свою доповідь про фінансову кризу, Вселенський Патріарх закликав грецький народ до збереження морального духу, щоб він зміг впоратися з труднощами часу зауваживши: " греки – духовно багатий народ, якому вдалося протягом століть зберегти свої моральні цінності, і саме це допоможе йому подолати всі труднощі. Дерзайте! Ми довіряємо Вам і надіємося на Вас! "

Вселенський Патріарх підбадьорив греків, а вони - його
Митрополит Неапольський і Ставропульський Варнава у своєму виступі говорив про випробування людини вказуючи на те, що сьогодні випробовується сама природа сучасної людини. Збіднюються людські гідність і сила, і що "роль Церкви полягає у відновленні людського образу, визнання його унікальності, незалежно від кольору шкіри, раси, статі та походження".