Субота, 26 жовтня 2013 р.

Католицький храм в Англії викупили мусульмани

У Великобританії будівлю католицької церкви продали громаді мусульман через різке зниження кількості прихожан. Про це пише газета The Times. Йдеться про церкву Святого Петра, яка знаходиться в Кобріджі, район Сток-он-Трент (графство Стаффордшир ). Новим власником будівлі стала мусульманська громада мечеті Мадіна. Раніше її члени збиралися у двох будівлях, розташованих на тій же вулиці, що й церква Святого Петра, зазначає місцева газета The Sentinel. 

Офіційно ще невідомо, як саме мусульмани будуть використовувати католицький храм, але, найімовірніше, він буде перетворений на мечеть. Зовнішній вигляд будівлі при цьому не зміниться. 

Представник архиєпархії Бірмінгема, яка раніше розпоряджалася церквою в Кобріджі, відзначає, що нинішня угода відображає зміни в місцевому суспільстві. За його словами, виручені з продажу 80 тис. фунтів передадуть до фонду архиєпархії та розподілять між членами католицької громади. Церкву закрили ще липні минулого року, коли кількість парафіян впала з більш ніж 150 чоловік до 40. Побудоване у  1930- х роках приміщення було виставлено на торги. На нього претендували комерційні компанії та представники різних релігійних груп, але піклувальники вибрали саме мусульманську громаду. 

Раніше повідомлялося, що українці з УГКЦ купили церкву під Парижем в містечку, де жила Анна Ярославівна за 203 тис євро.