Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 29 жовтня 2013 р.

США могли прослуховувати розмови Папи

Агентство національної безпеки США (АНБ) могло збирати дані про телефонні розмови Папи Римського Франциска. Про це в середу, 30 жовтня, повідомляє видання Panorama. За даними журналу, серед всіх дзвінків, які відстежувало АНБ в Італії в період з 10 грудня 2012 по 18 січня 2013 року, могли опинитися і переговори глави Ватикану. Раніше повідомлялося, що за місяць спецслужби США прослухали понад 46 мільйонів телефонних розмов в Італії. 

Як повідомляється, спецслужби США розділили всі дзвінки, які надходили і виходили з Ватикану на кілька категорій: Перспективи лідерства, Загрози фінансовій системі, Питання зовнішньої політики і Права людини. Видання не відкидає, що прослуховування велося і під час підготовки священнослужителів до Конклаву (відбувся 12 березня), включаючи прослуховування розмов кардинала Хорхе Маріо Бергольйо, що став нинішнім Папою Римським Франциском. 

США могли прослуховувати розмови Папи
Моніторингу з боку спецслужб зазнавали також переговори щодо питання вибору генерального директора Інституту релігійних справ, відомого під назвою банк Ватикану, німця Ернста фор Фрейберга. Шпигунський скандал, пов'язаний з публікаціями екс-співробітника ЦРУ і АНБ, розгорівся з новою силою після того, як у жовтні були оприлюднені дані про те, що американські спецслужби масово збирали метадані про дзвінки не тільки звичайних людей, але і як мінімум 35 глав держав, включаючи європейських.