Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 6 жовтня 2013 р.

Вселенський Патріарх Варфоломій відвідає Афон

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", вже вшосте Предстоятель Константинопольського Патріархату відвідає Святу Гору Афон. Візит приурочений до сторіччя підписання Священним кінотому резолюції про входження афонської чернечої держави до складу Греції. У лютому цього року Священний Кінот Святої Гори Афон направив запрошення Його Святості з проханням очолити урочистості , присвячені входженню Афону до складу Греції , які пройдуть , згідно Святогірському порядку і традиції , в Кареосі та храмі Протата . 

Згідно з наявною у нас інформацією, Вселенський Патріарх вже дав свою згоду відвідати «Сад Божої Матері » , направивши до Священного Кіноту відповідний лист . 

«... Отці, брати і чада! Ми висловлюємо своє нетерпіння, бажаючи бути з вами з 15 по 19 жовтня, і оспівуємо пісню хвалу Господу Милості та Щедроти, а також Небесної Хоронительниці цього Святого Місця - Його Пресвятій Матері , за незбагненний до цього дня Промисел, за збереження духовного, ісихастського , вселенського і наднаціонального характеру Афону , щоб він завжди залишався під дбайливим політичним і адміністративним заступництвом благословенної Греції , зберігаючи свій особливий , затверджений політичними і церковними властями статус , позбавленим всяких людських вигод, і засудженню етнофілетичних розбратів, вартих усякого осуду. Афон став місцем спасіння та освячення, невпинної молитву « перетворюючи плач людства» і « наставляючи його на шляху правий», провіднитком в райські селища і до упокоєння в них » , - йдеться у листі Святішого Патріарха Варфоломія до Священного Кіноту .

Священний Кінот, насельники Афона та цивільна влада вже активно готуються до зустрічі Предстоятеля Вселенської Константинопольської Церкви і єпископа Афонської держави. Вселенський Патріарх Варфоломій прибуде на Афон 15 жовтня і пробуде там до 18 жовтня. Основним місцем перебування Предстоятеля Константинопольського престолу, в ході його шостого паломницького візиту на Афон, буде адміністративна столиця - Кареос, штаб-квартира Священного Кіноту та місце зборів представників двадцяти афонських монастирів, де й будуть проходити ювілейні урочистості. 

У поїздці Його Святість будуть супроводжувати митрополити Італійський і Мальтійський Геннадій, Транопольський Герман, Міріофітській і Перістасійській Іриней , великий архідиякон Максим Вгенопулос, другий з патріарших дияконів Андрій Софіанпулос і великий ієрокірікс архімандрит Віссаріон Комзіас .