Прага: Константинопіль засудив і гея, і розлученого ~ Помісна Церква

Понеділок, 21 жовтня 2013 р.

Прага: Константинопіль засудив і гея, і розлученого

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", Єпархіальні збори, на яких чеські православні священики і миряни повинні були вибрати нового архієпископа Празького, але так і не змогли цього зробити, пройшли 19 жовтня в соборі святих Кирила і Мефодія в Празі. На архієпископський престол претендували архієпископ Михаловіцький і Кошицький Георгій ( Странський ) ( більш відомий у Словаччині як Юрай ) і ієромонах Дорофей (до недавніх пір священик Ернест Рапцун ). У виборах брала участь рекордна кількість делегатів - 116 осіб , повідомляє " Празький експрес". 

Обидві кандидатури неоднозначні, і в якійсь мірі одіозні, відзначає 21 жовтня " Благовест- інфо" На вибори спеціально приїхав представник Константинопольської патріархії і зробив заяву про те, що архієпископ Юрай має "нетрадиційну сексуальну орієнтацію", а церковний шлюб ієромонаха Дорофея був розірваний незаконно. Таким чином Константинопольський Патріархат, з яким нині асоціює себе Православна Церква Чеських земель і Словаччини, "ніколи не визнає ні цих двох кандидатів, ні підсумків цих виборів". 

Константинопіль не визнає ні гея, ні розведеного. 
Однак голосування по двох кандидатурах все ж почалося, причому до 5 туру голосування Юрай став лідирувати . У п'ятому турі о. Дорофей запропонував усім, хто за нього голосував віддати свої голоси Юраю . Але і після цього Юрай набрав всього 61 голос, тоді як для для перемоги йому потрібно 76 голосів. Невдалі вибори православного архієпископа Празького 19 жовтня - вже другі . Перші проходили в травні і також закінчилися провалом. 

Як вдалося дізнатися " Празькому експресу", тепер упродовж 30 днів повинні бути затверджені і представлені Синоду нові кандидати на пост архієпископа. Потім розпочнуться нові вибори архієпископа, і якщо вони закінчаться успішно, то клір і миряни Православної Церкви Чеських земель і Словаччини зможуть приступити до виборів предстоятеля - Митрополита . Православна Церква Чеських земель і Словаччини вже півроку знаходиться без глави після скандальної відставки Митрополита Христофора в квітні.