Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 16 жовтня 2013 р.

А.Аржаковський. "Очікуючи на Всеправославний Собор"

Антуан Аржаковський. Очікуючи на Всеправославний Собор: духовний та екуменічний шлях. – Інститут екуменічних студій. – Львів.- 2013. Ця збірка виступів і доповідей 2005-2012 років – підсумок наукових досліджень та екуменічної діяльності доктора історії, професора Антуана Аржаковського. До першої книги збірки входять дві частини. У частині «Розвиток православної християнської думки» окреслено основні етапи підготовки Всеправославного собору в пов’язанні із загальною еволюцією православної думки після Другої світової війни. Порушено питання авторитету в православній думці, що є одним із центральних як у підготовці Собору, так і в діалозі з Католицькою Церквою.

Частина «До практичного екуменізму» присвячена одному з найдискусійніших питань Православ’я, що стане предметом особливої уваги на майбутньому Соборі, – легітимності екуменічного руху з погляду Православ’я, місцю та ролі православних у ньому, а також стосункам Православних Церков з усім християнським світом. Для широкого кола читачів, які цікавляться зазначеною проблематикою, щоб започаткувати у православному, і не тільки, середовищі широку дискусію щодо спірних на сьогодні питань, з яких автор подає свою аргументовану позицію.

Обкладинка книги

Довідка: Антуан Аржаковський (1966 р., Париж) – є православним мирянином, вірним російського екзархату Константинопольського патріархату в Західній Європі. Вчений історик, закінчив історичний факультет Сорбони та Вищу школу соціальних наук (EHESS) у Парижі. 

У 2000 році захистив докторську дисертацію на тему: "Покоління релігійних мислителів російської еміграції. Журнал «Путь» (1925-1940 рр.)". Викладав у кількох європейських і американських університетах, Києво-Могилянській академії у Києві, Українському Католицькому Університеті у Львові, Московському державному університеті, Католицькому університеті Лювену (Бельгія), центрі Севр (Франція), Університеті Нотр-Дам (США). Очолював Французький університетський коледж при Московському державному університеті у Москві (1994-1998 рр.). 

З 1989 по 2002 рік працював у французькому Міністерстві закордонних справ. З 1998 по 2002 рік аташе по культурі та освіті Посольства Франції в Україні та співдиректор Французького культурного центру у Києві. У 2004 році разом з отцем Іваном Дацьком заснував Інститут екуменічних студій в Українському католицькому університеті у Львові. З вересня 2011 року директор з наукових досліджень Коледжу Бернардинців (Париж). Автор багатьох публікацій, монографій, книг.