Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 3 жовтня 2013 р.

Глави церков закликали Януковича звільнити Тимошенко

Глави церков та лідери релігійних об'єднань України звернулися до Президента України Віктора Януковича з повторними клопотаннями, в яких закликають звільнити Юлію Тимошенко. Зокрема, свої листи Віктору Януковичу направили предстоятель Української православної церкви Київського Патріархату Патріарх Київський і всієї Русі - України Філарет, глава Української греко-католицької церкви архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук, архиєпископ-митрополит Львівський Римо-Католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький, старший єпископ Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн-баптистів В'ячеслав Нестерук, повідомляє сайт Тимошенко. 

У своїх зверненнях глави церков наполягають на "відновленні справедливості як відповідно до християнського вчення, так і враховуючи важливість цього кроку для європейського майбутнього України". Як зазначають глави церков, мільйони вірян висловлюють бажання бачити державу рівноправним членом ЄС і, як зазначає, зокрема, Патріарх Філарет, "звільнення Тимошенко з ув'язнення, або хоча б надання їй можливості лікуватися за кордоном, - одна з ключових позицій, від яких залежить подальша європейська інтеграція України". 

Глави церков закликали Януковича звільнити Тимошенко
"Повага до гідності людської особистості, її прав і свобод належить до тих євангельських істин, які стали фундаментом європейської цивілізації. Багато в чому це стосується і осіб, чиї права згідно з рішенням ЄСПЛ не були дотримані, і особливо знаковим зараз було б виконання рішення Європейського суду з прав людини, яке стосується справи Юлії Тимошенко", - вважає глава УГКЦ архієпископ Святослав. "Це архіважливий момент в історії України, який зобов'язує вас і нас проявити велику мудрість в цьому геостратегічному питанні, від вирішення якого залежить доля України та її майбутнє", - зазначає у своєму листі лідер Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської Михайло Паночко. Як відомо, за час ув'язнення лідера української опозиції глави церков неодноразово закликали Віктора Януковича звільнити Юлію Тимошенко.