Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 22 жовтня 2013 р.

Як козаки проти Московського Патріархату протестували

Біля стін Дніпропетровської облдержадміністрації близько 50 козаків влаштували пікет, протестуючи проти передачі козацьких цінностей із краєзнавчого музею Нікополя (Дніпропетровська обл.) Свято-Преобрженскому собору Української православної церкви Московського патріархату. Козаки вважають блюзнірством те, що цінності, які були врятовані після розгрому Січі російською імператрицею Катериною II, будуть передані церкві Московського патріархату.  
Вони обурені, що один із народних депутатів від Партії регіонів зажадав передати церковні цінності з козацької церкви у Свято- Преображенський собор Нікополя. Директор Нікопольського краєзнавчого музею Олександр Кушнірук заявив, що предмети, які пропонують передати церкві, не мають ніякого відношення до Свято-Преображенському собору, тому не потрапляють під закон про повернення культурних цінностей. 

"Ми вже передали цьому Свято-Преображенському собору більше 150 предметів, які колись належали цьому собору. Предмети з козацької церкви ніколи не перебували у Свято-Преображенському соборі і не мають до нього відношення", - розповів Кушнірук. З учасниками акції зустрівся голова Дніпропетровської облради Євген Удод, який пообіцяв козакам, що цінності краєзнавчого музею передаватися церкві не будуть.