Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 21 жовтня 2013 р.

Масові розлученя косять чоловіків Греції

Цифри кількості розлучень в Греції ростуть з кожним днем. Воно й зрозуміло - криза, фінансові негаразди, постійні скандали вдома - і ось ви вже на пoрозі розлучення. Іноді здається, що це вихід. А по справжньому - глухий кут. Відомо, що при розлученні тривалість життя чоловіків різко скорочується. Розлучені чоловіки піддаються більшому ризику передчасної смерті і страждають від зловживання алкоголем, психотропними засобами і частіше впадають в депресію. 

Це показало нове дослідження грецьких вчених- медиків. Дослідники виявили, що розлучені чоловіки більш схильні до розвитку серцевих захворювань, підвищеного рівня кров'яного тиску та інсульту в молодому віці. Також у дослідженні говориться, що серед розлучених на 39 % більше самогубств ніж у одружених, можливо тому , що вони більш схильні до ризикованої поведінки. 

Дослідження, опубліковане в грецькому журналі «Чоловіче здоров'я» також стверджує , що потрібно проводити додаткові дослідження про негативний вплив розлучення на здоров'я чоловіків. За допомогою звернення через журнал, вчені-дослідники просять звертатися до них, якщо ви хочете взяти участь в медичному дослідженні. 

Також, звертаючись до лікарів, вчені роблять висновок: «Лікарі повинні бути в змозі ідентифікувати проблеми зі здоров'ям у чоловіків, пов'язані з розлученням ». Дослідники повідомили, що природний стан людини «тримати себе в рамках» дає збій, коли чоловік розлучається . А звідси починаються всі біди: « горе топиться в алкоголі », постійний стрес підвищує рівень кров'яного тиску. А там і до інсульту - рукою подати. 

Вчені-медики рекомендують лікарям закликати своїх пацієнтів - коли ви спостерігаєте подібні негативні прояви розлучення на ваше здоров'я, не впадайте у відчай ! Приділіть собі побільше уваги, не зациклюйтеся на ситуації, більше займайтеся фізичними вправами, поліпшіть своє харчування і достатньо відпочивайте. Якщо ж ви вирішили « втопити своє горе у вині », а потім не можете зупинитися - відвідайте психолога або групу психологічної підтримки, щоб подолати залежність, яка негативно позначається на вашому здоров'ї.