Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 17 жовтня 2013 р.

Папа Франциск подарував ручку Президенту Палестини

Президент Держави Палестина Махмуд Аббас, який побував у четвер з візитом у Ватикані, запросив Папу Римського Франциска відвідати Святу землю. Про це сам палестинський керівник повідомив після зустрічі з Франциском голові зовнішньополітичного відомства Святого престолу архієпископу Домініку Мамберті. "Мені було приємно вперше зустрітися з понтифіком, і я запросив його в Святу землю", - сказав Аббас. 

"У ході переговорів йшлося про ситуацію на Близькому Сході і особливо про відновлення переговорів між ізраїльтянами і палестинцями", - повідомила служба друку Святого престолу, підкресливши, що сторонам необхідно терміново знайти справедливе рішення конфлікту на тривалу перспективу. У ході аудієнції Франциск подарував Аббасу ручку у вигляді однієї з кручених колон всесвітньо відомого балдахіна Берніні, який знаходиться в Соборі святого Петра у Ватикані. "Сподіваюся, що цією ручкою я підпишу мирний договір з Ізраїлем", - сказав президент Палестини.

"Швидше", - напучував його у відповідь Папа Римський. Махмуд Аббас підніс Папі Римському керамічне панно із зображенням Віфлеєму та Біблії. Служба печаті Святого престолу повідомила також, що учасники зустрічі "висловили серйозну заклопотаність ситуацією в Сирії". Було висловлено сподівання на те , що логіка насильства якомога швидше поступиться логіці діалогу і примирення. Під час аудієнції була також порушена тема, пов'язана зі становищем християнських громад в Палестині і в цілому на Близькому Сході. 

Франциск подарував ручку Президенту Палестини
Нагадаємо, глава Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас погодився на зустріч з прем'єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху без попередніх умов. Як повідомила в четвер, 10 жовтня, газета Jerusalem Post з посиланням на джерело в палестинському уряді, зустріч може відбутися в Єрусалимі в найближчі дні. Про перезапуск діалогу, перерваного в 2010 році, ізраїльтяни і палестинці оголосили в кінці липня у Вашингтоні. Двома тижнями пізніше, 14 серпня, в Єрусалимі було дано старт переговорам по суті - практичній роботі над проблемами постійних кордонів, біженців, Єрусалиму, які являють основу 65-річного конфлікту. Відтоді пройшли декілька раундів переговорів. Ізраїльську делегацію на них очолювала міністр юстиції Ціпі Лівні, палестинську – головний парламентер Саїб Орейкат.