Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 22 жовтня 2013 р.

Брунейський султан узаконив відрубування рук

Султан Брунею Хассанал Болкіах офіційно узаконив у країні заходи покарання, які в європейських країнах здадуться варварськими. Як повідомляє у вівторок, 22 жовтня, агентство France Presse, Болкіах оголосив про введення в країні нового кримінального законодавства, заснованого на законах шаріату. Кодекс вже був опублікований і набуде чинності через шість місяців. Як зазначає The Brunei Times, 67-річний султан назвав норми шаріату "спеціальними вказівками " Аллаха, які необхідні для того, щоб встановилася справедливість. 

Серед нових покарань буде побиття камінням за перелюб, відрубування кінцівок за крадіжки і побиття батогами за такі порушення, як аборт або вживання алкоголю. Зазначимо, нові норми покарання будуть поширюватися тільки на мусульман, які складають близько 70 відсотків населення країни. Раніше в Брунеї діяли шаріатські суди, проте вони займалися насамперед розлученнями та іншими сімейними питаннями. Інші жителі країни, 15% з яких етнічні китайці, будуть і далі каратися у випадку порушень цивільним судом. 

Основні положення чинного кримінального кодексу були закладені ще до 1984 року, в той час, коли Бруней був під протекторатом Великобританії. Хассанал Болкіах є султаном багатого на нафту і газ Брунею з 1967 року, а з моменту здобуття країною повної незалежності в 1984 році він також є прем'єр-міністром, міністром фінансів і міністром оборони. Його особистий статок оцінювався в 2011 році в 20 мільярдів доларів. В останні роки монарх зробив низку кроків до ісламізації країни. Так, всіх дітей з мусульманських сімей зобов'язали отримувати релігійну освіту.