Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 10 жовтня 2013 р.

У Чернівцях посадили перший "Біблійний сад" в Україні

У Чернівцях вирішили виростити перший в Україні "Біблійний сад". Ідея належить науковцям Чернівецького національного університету, які три роки тому написали монографію "Рослини Святого Письма". Учені стверджують, у Біблії згадується 75 видів рослин і дерев. Перші саджанці для незвичного саду вже привезли. Шість ліванських кедрів, переконують біологи, в умовах українського клімату приживуться. Кедри до Чернівців у горщиках з ґрунтом везли літаком аж з Лівану. Посольство Ізраїлю в Україні ідею Біблійного саду підтримало, але запропонувало: перші дерева мають бути з землі, де колись проповідував Христос. 

Реувен Дін Еля, посол Ізраїлю в Україні: - Они должны прижиться по одной простой причине - они растут и в Ливане, а Ливан это север, там и снег, и зима, и лето. То есть я не вижу никаких причин, чтоб они не прижились. 

Переповідають, що з кедрової деревини Цар Соломон збудував перший храм. У цьому саду буде ще зо дві сотні дерев з біблійних легенд: олива, пальма, кипарис. 

Степан Костишин, професор кафедри екології Чернівецького національного університету: - Частина дерев будуть постійно у відкритому ґрунті і зимою, і літом. Частина будуть знаходитись в оранжереї зимою, і в певних посудинах вони будуть вивозитися по таких рейках, будуть вивозитись сюди на літній період для екскурсій. А третя частина дерев будуть постійно знаходитися в оранжереї. Уже наступного року, на весні Біблійний сад поповниться рештою екзотичних саджанців. А вчені університету готують до друку нову монографію - тварини Святого Письма. Але чи буде у Чернівцях Біблійний зоопарк, поки що не вирішили.