Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 7 жовтня 2013 р.

Предстоятелі вшанували ювілей Міланського едикту

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", урочиста літургія, котру очолив Вселенський Патріархом Варфоломієм відбулася в церкві Св. Костянтина і Олени в місті Ніш, що у Сербії. У Божественній літургії також взяли участь патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Патріархи Єрусалимський і Сербська , а також архієпископи- предстоятелі Помісних Православних Церков - Ієронім Хризостом, Анастасій Албанський, ієрархи Сербської Православної Церкви та інші представники духовенства. 

Більше 15 000 віруючих зібралися на Божественній літургії , в якій також взяли участь політичні лідери Сербії. У парку перед церквою Св.Сави зібралася велика кількість віруючих, люди стояли в довгих чергах , щоб поклонитися Святому Хресту і та мощам Іоана Хрестителя . У своїй проповіді Патріарх Сербський Іриней нагадав про важливість цього свята в житті всіх віруючих : "Сьогодні ми відзначаємо історичну подію, яка змінила обличчя світу, факт, який розділив язичницький і християнські світи, подія, що розділила світ на дві епохи: язичницьку та християнську . " 

Заключне слово мав Вселенський Патріарх Варфоломій, який порівнював гоніння на християн до проголошення Міланського едикту, з тим, що відбувається в наші дні в Сирії, Нігерії, Росії, Польщі, Іраку, Єгипті та в інших куточках світу. " Міланський едикт є джерелом, який як з'ясувалося згодом, проголосив принцип релігійної свободи в усьому світі" , - сказав Патріарх Константинопольський Варфоломій . 

Його Святість виступив проти релігійного фундаменталізму і підкреслив, що завжди є мирні способи вирішення міжособистісних конфліктів і що "ті , хто стверджують зворотне , не відображають істинної волі Бога ». На святі були присутні представники майже всіх Православних Церков, і в перший раз після своєї відставки брав участь у богослужінні Предстоятелів колишній архієпископ Чехії та Словаччини Христофор . 

Зазначимо, що Патріарх Іриней нагородив Вселенського Патріарха та інших медаллю Костянтина Великого, найвищим почесною відзнакою Сербської Православної Церкви. Присутність величезної кількості віруючих, згідно сербських ЗМІ, було вражаючим, а Патріарша Божественна Літургія, яка відбулася перед собором Св. Костянтина в Ніші, зібрала близько 15 тисяч благочестивих віруючих. Пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж та відео з місця подій: