Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 10 жовтня 2013 р.

Обрано нового ігумена монастиря Есфігмен на Афоні

9 жовтня 2013 в канонічному братстві святого монастиря Есфігмен на Афоні відбулися вибори нового ігумена обителі після кончини попереднього настоятеля - архімандрита Хризостома Кацульеріса. Редакція інтернет-проекту «Помісна Церква» пропонує текст офіційної заяви братії про обрання. 

З а я в а 

Священний афонський монастир Есфігмен повідомляє, що після відходу до Господа нашого улюбленого багатьма настоятеля архімандрита Хризостома , сьогодні 26 вересня / 9 жовтня 2013 року, в середу , згідно з положеннями Статуту Святої Гори Афон, відбулася процедура обрання нового настоятеля. Новим настоятелем монастиря Есфігмен був одноголосно обраний ієромонах Варфоломій, який негайно приступив до виконання своїх обов'язків, продовжуючи справу приснопам'ятного старця Хризостома. 

Настоятель священної обителі Есфігмен архімандрит Варфоломій (в миру Анастасій Газетас, син Панайотіса і Дімітри ) народився в Афінах у 1973 році. По завершенні середньої освіти поступив на богословський факультет Афінського університету. У 1992 році в Благовіщенській келії монастиря Симона Петра поблизу Каріївбув пострижений у ченці старцем Хризостомом Кацульерісом . Там же висвячений у сан диякона та пресвітера, і залишався до 2005 року. З того часу і далі, разом із старцем Хризостомом, та іншими братами, прийняв на себе управління Есфігменським монастирем, несучи послух проістамена і епітропа у зборах старців обителі, а також, неодноразово представляючи її в Священному кіноті. 

Архімандрит Варфоломій (Газетас)
Вся братія монастиря Есфігмен, разом з друзями та співробітниками, молиться щоб Господь упокоїв душу нашого новопреставленого старця, а Діва Богородиця , Ігуменя і Покровителька Святої Гори Афон, покрила своїм покровом і дарувала сил новому настоятелю на славу Божу, в ім'я зміцнення нашого святого місця і повного застосування канонічного порядку стосовно нашої святої обителі, згідно з рішеннями Священного Кінота і святої Великої Церкви Христової.