племінник митрополита попав у скандал. Відео ~ Помісна Церква

пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

Отець-племінник митрополита попав у скандал. Відео

Тернопільський священник Української греко-католицької церкви вляпався у скандал на Київщині. Керівників саме цієї популярного на західній Україні релігійного спрямування звинувачують у тому, що вони з незрозумілих причин вигнали колишнього настоятеля Собору Вишгородської Богородиці у Вишгороді біля Київського моря Сергія Прудка. Він 20 років будував храм, на який навіть взяв кредит у шість мільйонів гривень, повідомляється . Борги ще залишилися, а у майже збудовану церкву прислали нового отця Тараса, який свого часу був водієм та племінником митрополита у Тернополі. Того самого, що глава цієї церкви називав новоявленим Василієм Великим 

Як йдеться в сюжеті програми “Гроші”, сам священик живе в селі Раківка за 50 кілометрів від Києва. Односельчани розповідають, що отець Сергій заощаджував на собі і часом не мав що одягти на службу, відкладаючи гроші на омріяну церкву. Врешті-решт він зважився і взяв кредит 6 мільйонів гривень на будівництво храму. Церкву збудували, однак її замовник мало не одразу ж її втратив. Вищі ієрархи УГКЦ віддали храм отцю Тарасу, який був водієм метрополита у Тернополі. 

Коли журналісти поцікавилися в УГКЦ, чому отця Сергія перевели служити в інше місце, представники церкви пояснили: “Він взяв гроші для себе і нічого нам не сказав”. Знімальна група “Грошей” вирішила провідати священика, який нібито привласнив гроші, які брав на церкву. Як виявилося, шику на 6 мільйонів гривень не видно і близько. Стріха у його невеликого будинку обдерта, а, за словами односельчан, сам священик їздить на стареньких “Жигулях”. Спілкуватися з журналістами отець Сергій не бажає і через інтернет просить всіх небайдужих допомогти йому виплатити кредит. У греко-католицькій церкві кажуть, що залюбки допомогли б своєму братові, однак нічим.