Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 30 жовтня 2013 р.

Поросять розібратися з підпалом церкви в Яворові

Старожили міста Яворова Львівської області збирають підписи під листом у Генеральну прокуратуру України. У ньому вони просять повідомити про те, чи засуджено вандалів, які ще 5 років тому спалили стародавню церкву Успення Пресвятої Богородиці, яка була історичною та архітектурною пам’яткою державного значення. А також висловлюють своє обурення, мовляв, чому дотепер ця справа опинилася за сімома печатками, якщо люди просили відкритого судового процесу в Яворові над зловмисниками. Про це повідомив сьогодні, 30 жовтня, власкор IA ZIK

Яворівці кажуть, що їм досі невідомо, чи справжніх паліїв міліція тоді упіймала, а якщо так, то чому досі громада не знає, кого й на скільки років засудили. Водночас поважного віку люди звернулися до краян з проханням облагородити високу могилу на міському цвинтарі, де захоронені останки спаленої церкви – намоленої віками святині. Тобто, громадою вийти на толоки та привести до порядку поховання. 

Поросять розібратися з підпалом церкви в Яворові

Довідка . Нагадаємо, що у ніч на 3 січня 2008 року сталася страшна трагедія – майже повністю згоріла перша в незалежній Україні Греко-католицька церква Успення Пресвятої Богородиці, зведена в 1670 році, яка була історичною та архітектурною пам’яткою державного значення. Останки храму, за давнім галицьким звичаєм, поховано на міському цвинтарі в Яворові. Яворівським РВ ГУ МВСУ у Львівській області відкрито кримінальні справу про підпал церкви Успення Пресвятої Богородиці. 

21 січня 2008 року в райвідділ міліції з’явився 19-річний хлопець, який заявив, що саме він обікрав Успенську церкву в Яворові. А перед тим, на Водохреща, хтось підкинув на церковне згарище, під ялинку, чаші, викрадені з Успенської церкви перед пожежею. Цю кримінальну справу, за словами яворівських міліціонерів, згодом забрали для розслідування правоохоронці у Львів. За даними Яворівського районного суду, такої справи в Яворові не розглядали.