Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 жовтня 2013 р.

У Польщі занепадають українські кладовища

У колишніх українських селах Польщі з роками все більше руйнуються цвинтарі. Врятувати їх може спільна українсько-польська угода про догляд за кладовищами. Про це у Луцьку під час зустрічі представників українських громадських організацій Польщі та Білорусі розповів Генеральний консул України у Любліні Іван Грицак, пише «Голос України». Сьогодні у Польщі – 1686 православних і греко-католицьких кладовищ у колишніх українських селах Холмщини, Підляшшя та Надсяння. Спроби волонтерів з Волині привести хоч частину з цвинтарів до належного стану очікуваного результату не дають: розчищені кладовища знову швидко заростають, бо потребують постійного догляду, розповів Іван Грицак. 

Одним із можливих варіантів виходу із цієї ситуації, говорилося на зустрічі, могло б стати укладання угод між гмінами і сільськими радами про догляд за католицькими кладовищами на території України і православними та греко-католицькими — у Польщі. 

Окрім того, на зустрічі йшла мова про відкриття на належному міждержавному рівні вже кілька років тому збудованого меморіального комплексу на кладовищі в колишньому українському селі Сагринь у Польщі. Там 1944 року загинуло від 500 до 700 українців, а населений пункт було спалено.
У Польщі занепадають українські кладовища
Як відомо, ще у вересні 2009 року Віктор Ющенко заявляв, що меморіал «відкриють невдовзі», однак цього не трапилося донині.