Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 23 листопада 2013 р.

УПЦ КП служитиме почергово з єпископами-жінками?

Як стало відомо репортеру інтернет-видання "Помісна Церква", 17 листопада, у неділю, відбулося відкриття Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату у Великобританії та першої парафії на честь святого апостола Андрія Первозванного, яка буде діяти у місті Лондоні на базі храму св. Ансельма Церкви Англії за адресою: St.Anselm's Church, 286 Kennington Road, SE11 5DU. У той самий час, Генеральний Синод - вищий орган Церкви Англії, підтримав ідею жіночого єпископату. 

За те, щоб дозволити жінкам ставати єпископами, висловилися 378 членів Синоду. Вісім осіб проголосували проти, 25 утрималися. Остаточне рішення з даного питання Генеральний Синод ухвалить в липні 2014 року. Важливо, що ще в минулому році пропозицію про жіночий єпископат було відкинуто. 

УПЦ КП служитиме почергово з єпископами-жінками?
”Якщо порівняти те, що ми маємо сьогодні, з тим, що у нас було рік тому, то нинішня ситуація, як мені хтось недавно сказав, - не що інше, як диво”, - заявив журналістам єпископ Саутуоркський Крістофер Чессан. Ідею жіночого єпископату підтримав прем`єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. 

”Я гаряче підтримую пропозицію щодо надання жінкам можливості стати єпископами, і сподіваюся, що Церква Англії зробить цей важливий крок, щоб забезпечити собі місце сучасної церкви, яка рухається в ногу з нашим суспільством”, - заявив прем`єр під час традиційної сесії запитань і відповідей у палаті громад парламенту.