Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 листопада 2013 р.

Вселенський Патріарх привітає Церкву Австрії з ювілеєм

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», Вселенський Патріарх Варфоломій в ці вихідні в Відні візьме участь в урочистостях, що поводитимуться з нагоди 50 - річчя встановлення Священної Австрійської Митрополії через Патріарший Томос 1963 року. У п'ятницю , 22 листопада , Вселенський Патріарх виступить на " Всесвітній конференції релігій за мир ", що проходить в ці дні в Австрійській столиці , в якій також присутнім архієпископ Албанський Анастасій.

У суботу, 23 листопада, Його Святість візьме участь у святковому концерті класичної музики в соборі Святої Трійці, в історичному грецькому районі в центрі Відня, на якому будуть виступати відомі піаністи - Харальд Осбергер і Кріс Марадона. На заході також будуть присутні керівники релігійних громад Австрії та представники громадськості, на чолі з австрійським міністром внутрішніх справ та інтеграції Себастьяном Куртом . 

У неділю, 24 листопада, Предстоятель Православя буде присутній на утреній та Божественній літургії в кафедральному соборі Святої Трійці, благословляючи парафіян Австрії і благочестивих віруючих з сусідніх країн. Потім відбудеться благословення та освячення приміщень грецької Національної школи Відня , найстарішої грецької школи за кордоном , а також історичного залу будівлі , ремонт якої проводився за спонсорської підтримки видатних греків і Австрійських компанії. Приміщення Грецької Національної школи були розширені і відремонтовані в попередні місяці , а також були відкриті додаткові класи, які можуть вмістити в цілому 320 студентів і дітей. 

Вселенський Патріарх привітає Церкву Австрії з ювілеєм
Грецька національна школа Відня є найстарішою діючої школою грецької діаспори, що працює протягом ось вже 209 років , після офіційного визнання імператора Франца I , 6 травня 1804. З 1920 року по сьогоднішній день школа служила в додатковій формі основній школі , не втрачаючи при цьому свою ліцензію державної школи , в якій викладається грецька мова, історія, географія і релігія. У травні 2004 року головні урочистості у зв'язку з 200 -річчям з дня заснування Грецької Національної школи у Відні удостоїли своєю присутністю тодішній президент Грецької Республіки Костіс Стефанопулос і Вселенський Патріарх Варфоломій, після чого Патріарх також відвідав грецькі церковні громади Святого Георгія і Святої Трійці, що володіють багатовіковою історією. 

Історична роль двох грецьких церковних громад у сучасній грецькій історії величезна. Завдяки їм у Відні розпочалася духовна підготовка до грецького повстання проти османського панування, що призвело, в кінцевому рахунку, до революції 1821 і встановленню вільної та незалежної грецької держави. Великі вчителі грецького народу , такі як Aнфімос Газіс, Феоклітос Фармакідіс, Неофіт Дукас, а також представники інтелігенції того часу - Димитрій Александрідіс, Димитрій Дарваріс, Костянтина Коккінакіс і, звичайно, національний герой Ригас Фереос, проголосили це місто центром Новогрецького Просвітництва.