Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 листопада 2013 р.

Депутати не дозволили бізнесувати ченцям із Почаєва

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на "20 Хвилин", рішення про надання гірничого відводу на розробку піщаного кар’єру Почаївській Лаврі підтримало лише 26 депутатів. Дане питання розглядали на сесії Тернопільської облради 12 листопада. У депутатів відразу виникли претензії. Мовляв, чому це Лавра займається бізнесом. Крім того, сумніви виникли і щодо того, наскільки духовенство дотримується законів. - Пісок у родовищах зменшується з особливим благословенням, відколи Лавра веде будівництво, – вважає депутат від фракції ВО "Свобода" Наталія Турецька. – Ми не будемо голосувати за це рішення. 

Натомість представник фракції "Партія регіонів" Павло Федик закликав підтримати дане рішення. Мовляв, церкву не варто втягувати в політичні розбірки. - Нехай духовенство Лаври самостійно, по-християнськи знайде злагоду, - каже він. – Не потрібно у цьому питанні шукати підтекст… 

До речі, питання про піщаний кар’єр у порядку денному сесії з'являється вже не вперше. Жодного разу його не підтримували свободівці та партійці, які їх підтримують. Утім, храм, для зведення якого начебто потрібен пісок, здали ще на Пасху. На відкриття їздив навесні губернатор Валентин Хоптян. Наразі у величезному соборі залишилося виконати внутрішні роботи.