Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 листопада 2013 р.

Патріарх став Доктором Босфорського університету

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу Вселенської Патріархії, у вівторок 12 листопада 2013 року, рішенням Вченої Ради Босфорського університету, Його Святість Вселенського Патріарха Варфоломія було проголошено почесним доктором цього університету. Турецькі академіки прибули вранці на Фанар у супроводі викладачів університету: доктора Ділек Галган, генерального секретаря Сенату університету, президента Інституту екологічних наук доктора Енугюн Орхан і грецького доцента кафедри історії - Евангелоса Кехріотіса. 

Під час зустрічі з Патріархом Варфоломієм було зачитано одноголосне рішення Сенату університету, першого в своєму роді для турецької країни, та оголошено про присудження Патріарху вченого ступеня почесного доктора Босфорського університету .

Коментуючи прийняте рішення, ректор і професори висловили свою глибоку та щиру повагу до Вселенського Патріарха Варфоломія, якого відрізняє велика популярність у всьому світі, неймовірно активна діяльність у справу мирного співіснування людей, а також? вирішення питань, пов'язаних з проблемами навколишнього середовища. 

Варто відзначити, що це є історичним кроком з боку Університету Босфору , оскільки вперше за весь час свого існування турецька установа приймає одностайне рішення про присудження Вселенському Патріарху звання почесного доктора університету . Таке рішення було прийнято в контексті святкування 150- річчя з дня заснування університету. Офіційне присудження почесного звання Вселенському Патріарху відбудеться на урочистій церемонії 19 грудня, що відбудеться у Великому залі університету.