Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 23 листопада 2013 р.

Інженер-електрик прочитав лекцію аспірантам КПБА

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ-КП, 12 листопада 2013 року Петро Андрійович Ющенко в залі засідань Вченої ради Київської православної богословської академії УПЦ Київського Патріархату прочитав лекцію «Панування роду Володимира Великого» для викладачів, аспірантів і студентів КПБА. Доповідач детально розповів про вагомий вплив українських жінок на управління Франції, Угорщини, Норвегії, Німеччини, Шотландії, Данії, Туреччини та інших країн. Розумні, мудрі й справедливі дружини правителів Європи й Азії показали себе далекоглядними й енергійними державними діячами.

Лектор нагадав слухачам про трьох дочок київського князя Ярослава Мудрого від шлюбу з Інгегердою Шведською. У ту далеку епоху за Київською Руссю міцно утвердився авторитет потужної європейської держави. Багато іноземних володарів вважали честю для себе поріднитися з мудрим князем. А той, у свою чергу, дозволяв собі вибирати, підшукуючи для дочок найбільш відповідних женихів. Невипадково, що одна з них – Анастасія – стала угорською королевою, друга – Єлизавета – вийшла заміж за норвезького монарха, а молодша – Анна – за французького короля Генріха I. На деяких державних документах Франції, що дійшли до нас, стоїть підпис Анни Київської.Інша українка, яка відома під ім’ям Роксолана, одна з найосвіченіших жінок свого часу, улюблена дружина султана Османської імперії Сулеймана І Пишного приймала іноземних послів, відповідала на послання іноземних правителів, впливових вельмож і художників. Петро Ющенко розповів ще багато цікавого, підкреслив, що «справжню історію України має знати кожен її громадянин». Наприкінці заходу відбулося обговорення теми. У жвавій дискусії кожен із присутніх мав можливість висловити свої погляди.

Довідка: Ю́щенко Петро́ Андрі́йович; ВР України, член фракції Блоку «Наша Україна - Народна самооборона» (з 11.2007), член Комітету з питань культури і духовності (з 12.2007); член Ради НС «Наша Україна» (з 03.2005). Старший брат Віктора Ющенка.Освіта: Харківський інститут інженерів комунального господарства (1970), інженер-електрик. джерело

Дивіться також: