Неділя, 3 листопада 2013 р.

Колишній клірик УПЦ Канади буде Російським Екзархом

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», 1 листопада 2013 року, Загальними Зборами Архієпископії російських православних церков у Західній Європі Вселенського Патріархату новим архієпископом Евкарпійським було обрано архімандрита Іова (Гечу). Голосування відбулось з першого разу, і ще в першому турі отець Іов отримав на свою користь 109 голосів із 191 присутніх. 40 делегатів подали порожній або недійсний бюлетень. Іншими кандидатами були архімандрит Віссаріон (Комзіас) (33 голоси) та ієромонах Михаїло (Аніщенко) (9 голосів). 

Як зауважують місцеві експерти, дві останні кандидатури були висунуті вперше на самих зборах з грубим порушенням Уставу. Обидва несподівані кандидати - молоді клірики, тісно пов'язані з російською парафією в Анталії , без будь-яких даних, що дозволяють їм претендувати на пост правлячого Архиєпископа. 

Архімандрит Іов (Геча)
Ймовірно, самі кандидати не мали ніякого бажання пов'язати долю з чужою їм архієпископією, а їх імена були зовсім невідомі переважній більшості делегатів. У залі вони теж не з'являлися, хоча архімандрит Віссаріон перебуває зараз у Парижі. Проте Загальні збори було покликані прийняти рішення шляхом голосування про проведення або відстрочення виборів. Більшість делегатів висловилося за негайне обрання архієпископа. Після цього дорога була відкрита для обрання потрібного кандидата.

Під час роботи Загальних Зборів
За повідомленням сайту Orthodoxie.com, вже наступного дня, 2- го листопада вранці Синод Константинопольської Церкви затвердив обрання архімандрита Іова (Гечі) на пост правлячого архієпископа Російського Екзархату .