неділя, 10 листопада 2013 р.

Митрополит УАПЦ Макарій насварив екзорциста. Відео

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», днями Львівський телеканал ЗІК показав сюжет, у якому звинуватив у шахрайстві священика УАПЦ з с. у с. Солонка, що біля Львова отеця Василя Федько. Той уже кілька років проводить виганяння бісів. Журналісти протягом тижня спостерігали за тим, як священик «виганяє бісів». Кілька днів сеанси екзорцизму проводили на одних і тих самих людях, які, окрім того, прислуговують у церкві.Також для свого містичного обряду він використовує чашу для причастя, що не дозволено церковними канонами.

Коментуючи побачене, керуючий Львівською єпархією УАПЦ мирополит Макарій (Малетич) пояснив, що повністю заборонити отцю Василю проводити обряд «зцілення» він не має права. Хоча сам лікувати душі парафіян виганянням бісів, не береться. Проте Владика суворо заборонив отцю Федьку застосовувати святий Потир не за призначенням.

«Читати молитви, тримати хрест в руках – я це ще розумію. А чашу, щоб я, отче Василь, не бачив! Чаша для того щоб причащати людей. Брати чашу в руки і давати кожному дивитися – в требнику такого немає», - попередив митрополит. Розпорядження владики отець Василь Федько сприйняв мовчки. Коментувати щось на камеру священику із Солонки суворо заборонив адвокат. Чоловік тільки й зміг сказати, що його церква прикрашає трасу «Київ-Чоп».