УПЦ КП забрала в дітей майданчик ~ Помісна Церква

Середа, 6 листопада 2013 р.

Скандал у Тернополі: УПЦ КП забрала в дітей майданчик

Сьогодні у Тернополі, по вул.Карпенка, 20, освятили наріжний камінь під будівництво церкви Введення в храм Пресвятої Богородиц УПЦ Київського Патріархату. Проте чимало мешканців будинку виступили проти цього, адже, кажуть, дітям немає де гратися. Настоятель запевняє, що будувати тут планують невеличкий дерев’яний храм і він намагатиметься порозумітися із “сусідами”. Як розповіла «Погляду» пані Світлана, що мешкає на Карпенка, вона проти нової будови через те, що прибудинкова територія дуже маленька. В дворі знаходиться лише пісочниця і одна гойдалка – на більше немає місця. Нещодавно біля нашого будинку поставили хрест, а згодом я побачила повідомлення про будівництво церкви. З одного боку від нас – гуртожиток, з іншого є трішки території з травою, де наші діти й граються. А зараз на цьому місці хочуть будувати церкву. Кажуть, що цю ділянку було продано ще за каденції Романа Заставного.  

До речі, саме на цьому місці проходять комунікації, каже пані Світлана, адже, коли випадає сніг, то в цьому місці він топиться. Отець В’ячеслав Кізілов, який опікується даною парафією, прокоментував ситуацію. - Усі документи на будівництво у нас є. Ми плануємо побудувати тут дерев’яну церкву розміром максимум 8 на 12 метрів. Роботу починав ще попередник протоієрея. - Всі проблемні питання ми узгодимо та делікатно вирішимо. Я сьогодні вже розмовляв з противниками будівництва, але у розмові не бачив негативу. В кінцевому результаті “каменя преткновенія” немає – хто буде проти, красиво всіх зберемо, пояснимо – ніяких непорозумінь не буде. Я прибічник того, щоб все виглядало естетично, красиво та не кидалось в очі. Думаю, споруда правильно впишеться, адже це не буде “махіна”. 

За його словами, головне не акцентувати на тому, що це буде погано, а потрібно думати, як зробити краще, щоб не було непорозумінь. Під час будівництва, каже отець, територію таки обгородять, адже техніка безпеки передбачає такі умови, щоб на будівництво не потрапляли сторонні люди. Про шум під час будівництва священик В’ячеслав каже, що тут і зараз біля будинку їздить чимало машин. Пік пристрастей під час пікету настав, коли поруч із протестувальниками зупинився сріблястий Chrysler. Із нього вийшов водій у рясі та настоятель Святотроїцького духовного центру отець Анатолій Зінкевич. Правда, одягнений звичайно. Протоієрей неабияк обурився, що окремі пікетувальники почали його фіксувати на камери своїх мобільних. - Я у цивільному приїхав. І яка різниця, на якій я машині? Я ж - не злодій, не вбивця... Чому сьогодні людина дозволяє собі фотографувати мене чи задіювати в якусь акцію? - обурювався настоятель Духовного центру ім. Данила Галицького.Про це сьогодні пише  та