Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 листопада 2013 р.

Митрополит УАПЦ освятив копію Гробу Господнього

В Акрешорах на Косівщині з'явилася копія Гробу Господнього. На храмове свято у цьому селі було велелюдно. На подвір'ї тамтешньої церкви зібрались не лише місцеві, а й жителі з навколишніх сіл. Гідний подарунок, який слугуватиме не одному поколінню зробила родина Дзвінчуків — втілили в життя власний задум — збудували копію Гробу Господнього. Освятив її Владика Андрій (Абрамчук) митрополит Галицький УАПЦ. Подібного не має у жодній з церков Прикарпаття. Приклонитись до копії Гробу Господнього можна хіба що у Гошівському монастирі. 

За роки своєї служби Владика Андрій митрополит Галицький УАПЦ освячує таку неповторну святиню вперше. Владика Андрій, митрополит Галицький УАПЦ: «З часів великого посту служить ця відправа — Хресна Дорога. Говориться, що Христа зняли з хреста і положили до гробу. І ось ця чудова ідея. В нашій єпархії я ще не бачив такої святині. Я думаю, що кожний хто зайшов туди відчував якесь духовне хвилювання». 

Автор задуму і головний виконавець усіх робіт мешканець села, наймолодший із братів Дзвінчуків Роман. Каже, спочатку думав збудувати дерев'яну капличку. Однак порадившись із церковним братством — вирішив зробити неймовірне і на довгі роки. Роман Дзвінчук, меценат, ініціатор будівництва: «Почав я буквально під літо. І за такий короткий час вклав сили, помагали мені друзі. Все робили своїми силами». 

 Ззовні непримітна будівля, однак коли потрапляєш всередину — забуваєш про всі свої клопоти. Прийти і помолитись сюди можуть усі. Уляна, мешканка села: «Будемо мати, де помолитися. Зайти в любий момент». Микола Марчук, директор школи: «Історична пам'ятка, яка буде приваблювати вірян, молодих діточок, всіх, хто сумнівався в поклиці віри будуть сюди закликати». До речі, приклад акрешорівців гідний наслідування. Добре, коли б в усіх церквах, окрім плащаниці, був би і Гріб Господній, кажуть священнослужителі.