Середа, 6 листопада 2013 р.

Православні прославили Святого Спиридона на о. Корфу

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква» з посиланням на грецькі ЗМІ, численний хресний хід із мощами святителя і чудотворця Спиридона Тримифунтського пройшов на острові Корфу 3 листопада в пам'ять про чудеснее заступництво святого, який в 1673 році врятував цей острів від епідемії чуми. У хресній ході взяли участь запрошені правлячим архієреєм - митрополитом Керкірським, Паксійським і Діапонтійських островів Нектарієм, митрополити Елассонський Василій та Арголидський Нектарій, єпископи Епідаврський Калиник і Тихвинський і Лодейнопольський Мстислав, представники влади, армійське керівництво . 

Звертаючись до тисяч прочан з Корфу, інших місць Греції, а також чисельних паломників з Росії, України, Білорусії, Грузії, владика Нектарій відзначив той факт, що « душу кожної віруючої людини охоплює трепет при думці про те благословення, яке дає нам Господь, надаючи можливість нести хресним ходом мощі такого великого святого, яким є святитель Спиридон Триміфунтський. Це і є свідчення того , що наша Церква жива. 

Подібно до того, як святитель простує серед людей вулицями міста, дивиться і спостерігає за ним, а ми, люди, відчуваємо його близькість до нас, так і ми віруємо в Церкву, яка впродовж століть перебувала з народом. У важкі часи, коли сильні світу цього вагалися прийти на допомогу людям, саме Церква завжди була і залишається для народу люблячою матір'ю . В особі святителя Спиридона, і всіх святих, Церква простягає руку допомоги всім нужденним, всім кому потрібна матеріальна чи духовна допомога, та показує справжнє значення віри. Ця віра відображена на обличчях паломників, на обличчях тих , хто покладає свої надії на зміни в житті не на людей, а на Бога, і поглядає в цьому на приклад святих. Ця віра є основою, завдяки якій наше життя набуває сенсу і мети». 

Божественну літургію в день свята очолив митрополит Елассонський Василій, який в короткому привітанні подякував митрополиту Керкірському Нектарію за можливість, як йому особисто, так і іншим архієреям, почерпнути сил у святителя, поклониться його благодатним мощам і на його прикладі навчитися жити з Богом. У проповіді за Божественною літургією, яку виголосив єпископ Епідаврський Калиник , було підкреслено терпіння і стійкість святителя Спиридона, які можуть стати прикладом для всіх людей. 

«Терпіння святителя виразилося в тому, що він твердо стояв у догматах віри, не поспішав приймати нові ідеї в той час, коли християнство піддавалося випробувань з боку аріанської єресі. Вміння святителя не нарікати на Бога проявилося й в інших випробуваннях, наприклад, при втраті близьких йому людей: дружини та дочки. Цю чесноту було видно не тільки в тому, що святий навчав свою паству стійко переносити будь-які труднощі, але й сам підтримував віруючих своєю молитвою і був з ними в усіх потребах. Терпіння святого було виразом його глибокої любові до Бога ». 

На завершення єпископ Калиник закликав усіх присутніх вчитися на прикладі святителя Спиридона справжньому терпінню, тому, що в наш час ми абсолютно розучилося терпіти , і прагнемо якомога можна швидше засвоюваними нові ідеї. В результаті подібних дій сьогодні настала криза в самих різних областях. І ця криза якраз вказує на відсутність у людей справжнього євангельського духу.