Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 9 листопада 2013 р.

Єпископ УАПЦ очолив службу Неділі про багача та Лазаря

3 листопада 2013 року в день пам’яті прп. Іларіона Великого та прп. Іларіона в дальніх печерах, преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, відслужив Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі с. Куликове. Спільно з владикою служили секретар Консисторії ігумен Антоній (Бондарець) та протодиякон Олександр Горай. На запричасному стиху єпископ Афанасій виголосив повчальне слово на тему Євангелії від Луки, що читалася під час літургії, про багатого чоловіка та бідного Лазаря, наголосивши на духовному значенні цієї євангельської притчі для внутрішнього вдосконалення православних християн.

Владика Афанасій закликав присутніх на богослужінні частіше звертатися до цього уривка з Євангелії від апостола Луки, особливо пам’ятаючи прохання багача, що стосувалося його ще живих братів, до патріарха Авраама: «Щоб і їм не було, як мені», тобто, щоб вони змінили своє життя від розгульного до побожного, аби не опинитися в пеклі. Частина вірян сповідалися та причастилися святих Христових Таїн, а також усі присутні були помазані святим єлеєм. Єпископ Афанасій також привітав з днем народження та благословив іконою Пресвятої Богородиці «Єрусалимська» активну парафіянку Галину Нещерет. 

Після завершення богослужіння єпископ Афанасій відслужив молебень за недужих, а також провів індивідуальний прийом віруючих.