Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 листопада 2013 р.

Фракція Партії регіонів помстилась УАПЦ за Севастополь

Верховна Рада не змогла ухвалити низку постанов щодо відзначення історичних річниць та ювілеїв. Найскандальнішим став провал голосування за постанову про відзначення 230-річчя заснування Севастополя, яку не підтримала опозиція. У відповідь Партія регіонів відмовилась підтримувати постанову щодо відзначення річниць відомих культурних діячів та історичних постатей України: князів Острозьких, короля Данила та Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Священномученика Василя (Липківського). 

Першим питанням порядку денного стояла постанова щодо відзначення 230-ї річниці заснування міста Севастополь, яку депутати не змогли ухвалити. За відповідне рішення проголосували 201 депутат з необхідних 226. У голосуванні не брали участь 54 депутатів від Партії регіонів, зокрема, депутат від Севастополя, відомий бізнесмен Вадим Новинський. 

Депутати не дійшли згоди щодо дати заснування міста, яку Партія регіонів запропонувала вести з указу російської імператриці Катерини II 13 серпня 1783 року, а опозиція – від заснування грецького міста Херсонес. Комітет парламенту з питань культури не підтримав дану постанову й літочислення від указу російської імператриці. "У 2020 році Севастополь має святкування 2500 років, а ВР намагається проголосувати за 230-річчя фактично назви Севастополя, чи точніше – 230-річчя його імперського ребрендінгу", - написав у Facebook член комітету з питань культури Олександр Бригинець. "Якщо парламент не голосує за цю славну дату, то відмовляється від українського статусу Севастополя", - заявив депутат від ПР Вадим Колесніченко. 

Перша спроба ухвалити постанову відбулась ще у вівторок ввечері, коли для ухвалення постанови щодо Севастополя не вистачило всього одного голосу, при цьому 69 "регіоналів" не голосували, зокрема і Вадим Новинський. У вівторок ввечері збірна України з футболу у Парижі грала з Францією, а частина депутатів дивилися матч на стадіоні. 

У відповідь фракція Партії регіонів відмовилась підтримати кілька постанов щодо вшанування пам'яті відомих українських історичних та культурних постатей. Зокрема, 150-річчя митрополита УАПЦ Василя Липківського, 675-річчя роду князів Острозьких та 750-річчя Данила Романовича - першого короля України. Депутати таки вирішили святкувати річниці народження письменника Остапа Вишні, автора слів гімну України Павла Чубинського, академіка Володимира Сергєєва та художника Іллі Рєпіна.