Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Митрополит УАПЦ Макарій зустрівся з молоддю Львова

Як уже раніше писала "Помісна Церква", у понеділок, 11 листопада, у приміщенні Львівської обласної наукової бібліотеки, з ініціативи православного молодіжного веб-порталу www.hram.lviv.ua. відбулася зустріч молоді Львова з митрополитом Макарієм, керуючим Львівською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви. Разом з владикою Макарієм брали участь у зустрічі священики Михайло Гачан (голова комісії Львівської єпархії УАПЦ у справах сім’ї та молоді), Роман Сотник (гол. редактор єпархіяльного журналу «Православна Галичина) та секретар-референт Львівської єпархії УАПЦ диякон Володимир Паславський. 

Спілкування розпочалося з молитви, після чого шеф-редактор веб-порталу www.hram.lviv.ua п. Юрій Браніцький познайомив присутніх із гостями й надав слово митрополиту Макарію. У розмові з молодими людьми владика пригадав свій життєвий шлях, випробовування, через які довелося пройти, несучи хрест священства, а потім архієрейського служіння. Митрополит Макарій наголосив на необхідності молитви за Україну, закликав молодь до активної участі у житті Церкви, до повноцінної молитви та Євхаристії як запоруки духовного зростання. Владика нагадав настанову світлої пам’яті патріарха Димитрія, яку слід взяти до уваги як мирянам, так і священикам: «Літургія тільки тоді вважається повною, коли під час її звершення є причасники. Церква тоді не тільки існує, але й живе».

 Митрополит Макарій також висловив своє сподівання, що українська молодь буде слідувати за Христом й прийматиме активнішу участь у житті Церкви. У другій частині зустрічі владика Макарій відповів на запитання присутніх стосовно міжконфесійної ситуації та діалогу між Церквами. Висловив свою думку щодо об’єднання Церков. Незважаючи на припинення широкого міжцерковного діалогу, митрополит Макарій вважає за потрібне продовжувати працювати в напрямку об’єднання УАПЦ та УПЦ КП. За словами владики, таке об’єднання зробить православних українців сильними єдністю. Важливу роль в об’єднавчому процесі, на думку владики, відіграватиме позиція Вселенської Патріархії. Митрополит закликав молодь вимагати від духовенства більш рішучих дій, як з однієї сторони так і з іншої. 

Митрополит УАПЦ Макарій зустрівся з молоддю Львова
Молодих людей цікавила також позиція і роль УАПЦ в боротьбі проти абортів та пропаганді сімейних цінностей; яку духовну літературу видає, пропонує і де її можна придбати, де розташовані монастирі УАПЦ а також про ставлення владики до церковного розлучення. Відповівши на ці та інші питання, владика щиро подякував організаторам зустрічі. 

Потім молоді люди мали можливість поспілкуватися особисто з митрополитом Макарієм а також між собою у невимушеній атмосфері за солодким столом, ознайомитися з літературою видавництва «Братське».