Субота, 30 листопада 2013 р.

Євромайданці забарикадувалися у дворі Михайлівського

Близько ста мітингувальників з Євромайдану рятуються від бійців загону спецпризначення у дворі Михайлівського собору. Активісти повідомляють, що на місце вже прибувають автобуси з Беркутом. Наразі учасники Євромайдану підручними засобами блокують ворота, щоб захиститися від силовиків. Раніше в главку повідомили, що 35 осіб було затримано за опір співробітникам міліції та хуліганські дії під час розгону Євромайдану в Києві.

Як повідомлялося, п'ятеро осіб, постраждалих після розгону Євромайдану в Києві, госпіталізовані із Шевченківського районного відділення міліції. Увечері 29 листопада учасники київської акції прийняли резолюцію, призначивши народний схід на полудень 1 грудня. Мітингувальники також зажадали відставки президента України Віктора Януковича і запропонували створити координаційну раду Євромайдану.

Сьогодні вночі, близько 4 ранку, беркутівці оточили площу, а потім силою витіснили пікетників. При цьому, як зазначають очевидці, силовики били всіх поспіль. Правоохоронці при розгоні Євромайдану активно використовували палиці і звукошумові гранати. Пізніше колишній посол США в Україні Стівен Пайфер заявив, що застосування сили української влади щодо демонстрантів призведе до ізоляції президента України Віктора Януковича з боку США та ЄС.