Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Харківський єпископ УАПЦ Афанасій заклав новий храм

16 листопада 2013 року, в день Оновлення храму великомученика Георгія Побідоносця в Лідді (IV), православна церковна громада УАПЦ зібралася задля встановлення та освячення хреста й наріжного каменя на місці будівництва церкви Пресвятої Богородиці на честь Її ікони «Одігітрія» на в’їзді до містечка Решетилівка біля траси Київ-Харків. Здійснив чин освячення хреста і наріжного каменя майбутньої церкви преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, разом із настоятелем парафії ігуменом Антонієм (Бондарцем) та протодияконом Олександром Гораєм. 

На церковний захід завітав голова Решетилівської РДА Володимир Колесніченко, який привітав віруючих із знаменною подією та відзначив її значущість в духовному житті селища й району. – Коли постане храм, то він працюватиме щоденно, в ньому будуть проводитися регулярні богослужіння, читатимуться акафісти, особливо Пресвятій Богородиці «Одігітрія» («Путєводітєльніца»), тобто Проводирка в дорозі, виконуватимуться церковні треби, а також надаватиметься духовна допомога подорожуючим, якщо в них виникатиме така потреба та бажання, – зазначив єпископ Афанасій. – Цей храм буде одним із небагатьох в Україні, зведених безпосередньо біля автомобільних доріг. 

Потреба такого храму дуже велика, адже нині подорожує велика кількість православного люду, а життя в кожного нелегке, психологічні навантаження величезні, як і проблеми, що виникають через них. Тому найближчим часом стане можливим зайти до храму, поставити свічки, помолитися в тиші Божого дому, отримати духовну розраду та продовжувати подорож автомобілем під захистом Божої Матері. Звичайно, парафії потрібні відповідні кошти для зведення храму, але з Божою поміччю та допомогою благодійників і жертводавців, а я впевнений, що вони відгукнуться вже найближчим часом, він обов’язково постане. 

Пройде час, а храм стоятиме і в ньому люди спасатимуть свої душі для вічності. Єпископ Афанасій також вручив церковні відзнаки активним парафіянкам – ювілейну медаль до 1025-ліття хрещення Руси-України голові релігійної громади Валентині Бондаренко та ювілейну благословенну грамоту – Наталії Яланській. Хрест виготовлено за благодійної підтримки начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, Заслуженого лісівника України, депутата обласної ради Юрія Миколайовича Тараненка.