Четвер, 14 листопада 2013 р.

Блакитний митрополит з колегами приїхали на розвідку

13 листопада постійні члени Священного Синоду УПЦ - митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел , митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, а також, архієпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан відвідали Предстоятеля УПЦ Блаженнійшого митрополита Володимира в клініці , де він проходить курс лікування , повідомляє . Правлячі архієреї доповіли Предстоятелю УПЦ про стан справ у єпархіях , розповіли про майбутні значущі заходи та просили першосвятительского благословення на їх проведення. 

Від імені духовенства та віруючих Одеської єпархії владика Агафангел побажав митрополиту Володимиру якнайшвидшого одужання , підкресливши , що весь український народ підносить ревні молитви Богу про одужання Предстоятеля УПЦ. У відповідному слові митрополит Володимир тепло подякував митрополиту Агафангелу та іншим українським ієрархам за старанні труди і благословив їх на подальше служіння на благо Святого Православ'я , повідомляє офіційний сайт Одеської єпархії УПЦ. 

Нагадаємо , обидва митрополита - владики Агафангел та Іларіон - є лідерами проросійської фракції архієреїв УПЦ , складаючи внутрішню опозицію курсом митрополита Володимира на подальше зміцнення самостійності УПЦ. 12 листопада, напередодні поїздки до митрополита Володимира , донецький владика Іларіон взяв участь у заупокійній літургії в пам'ять про спочилого схиархимандрита Аліпія ( Бондаренка ) , намісника Свято- Успенської Миколо- Василівської обителі ( "Обитель батюшки Зосими » ) , яка 1 жовтня виступила зі звинуваченням митрополита Володимира в зраді та порівняла його з Юдою за підписання «Звернення Церков і релігійних організацій до українського народу » у зв'язку з євроінтеграцією України . 

В даний час крім заяви бунтівної громади на сайті обителі вивішено оголошення про проведення додаткових щоденних молебнів "за Єдність Святої Русі , за збереження Дому Пресвятої Богородиці від наруги і паплюження «Встань за віру , Російська Земля ! "