Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 25 листопада 2013 р.

Редакція "Странніка" відзначила секретаря Предстоятеля

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", з 16 по 21 листопада редакція міжнародного історико-літературного журналу «Страннік» відвідала Україну, й напередодні дня народження митрополита Київського Володимира відбулася робоча зустріч з секретарем Предстоятеля УПЦ, котрого, як уже ми повідомляли, 23 листопада 2013 архієпископ Переяслав -Хмельницький і Вишневського Олександра (Драбинко) було зведено в сан митрополита

У зустрічі взяли участь головний редактор міжнародного історико-літературного журналу «Страннік» - Костянтин Вікторович Забєлін, секретар Спілки фотохудожників Смоленської області - Микола Семенович Дементєв, завідувач кафедри православної культури Смоленської обласної універсальної бібліотеки ім. А.Т. Твардовського, заступник головного редактора журналу «Страннік» - Едуард Анатолійович Стороженко. 

Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці журналу «Страннік» з Українською Православною Церквою, спільних видань та публікації в журналі текстів, що висвітлють сучасне життя Православної Церкви в Україні. Також редакція журналу передала Високопреосвященнішому владиці новий випуск журналу «Страннік», де опублікована велика добірка його віршів. Владика Олександр висловив готовність співпрацювати з журналом і передав у дар редакції ряд видань УПЦ. 

Також, головний редактор історико-літературного журналу "Страннік" вручив високу нагороду міжнародного історико-літературного журналу "Страннік" Архієпископу Олександру (Драбинко) орден "За благі справи " І ступеня. Владиці Олександру також була передана нагорода журналу для Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, яка була вручена в день народження Блаженнішого владики Володимира. 

Довідка: Журнал «Страннік» був заснований в 1860 році й зіграв велику роль у справі релігійної та богословської освіти в Русі. Журнал було закрито безбожною владою 1917 року. Відродження журналу почалося в 2008 році в Смоленську, коли за справу взялася невелика ініціативна група, на чолі з нинішнім головним редактором Костянтином Забєліним. Одним з провідних напрямків відродженого журналу, в якому простежується спадкоємність дореволюційної і сучасної традиції, стало завдання формування духовно-морального світогляду суспільства. У журналі публікуються слова, повчання, промови, бесіди та інші повчальні твори, оповідання, нариси, повісті з минулого і сучасного духовенства, сторінки зі старої церковної періодики.