Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 листопада 2013 р.

Фото храму УАПЦ м.Тернополя потрапило в десятку!

Фото Надставної церкви у Тернополі потрапило у десятку найкращих світлин конкурсу «Вікіпедія любить пам’ятки-2013». Конкурс присвячений фотографуванню історичних пам’яток. За час його проведення було отримано 35 710 світлин. До десятки найкращих увійшла робота Дмитра Ващенка, присвячена Тернополю: «Воздвиженська церква XVI століття над міським ставом». Крім цього, до найкращих 80 світлин конкурсу потрапили фото й інших пам’яток з Тернопільщини. Зокрема, ансамблю колегіуму в Кременці (32 місце) та Троїцького замкового костелу-усипальниці в Бережанах (40 місце). 

Фотоконкурс «Вікіпедія любить пам’ятки-2013» відбувся у рамках Міжнародного конкурсу Wiki Loves Monuments, який проходив протягом вересня. Учасники фотографували історичні пам’ятки та об’єкти культурної спадщини в своєму регіоні і завантажували їх на Вікісховище. Мета заходу – висвітлення культурно-історичної спадщини країн-учасниць. Вперше конкурс відбувся в Нідерландах в 2010 року. Торік він вийшов за межі Європи, і в ньому взяло участь 35 країн.

Тернопіль. Воздвиженська церква XVI сторіччя над міським ставом (створеним того ж часу). Фото: Дмитро Ващенко

Храм Воздвиження Чесного Хреста Господнього, що в Тернополі – безперечно унікальний у всіх відношеннях храм. Найдревніший храм обласного центру й до нині збирає навколо себе щирих богомольців.Будете у Тернополі – обов’язково зайдіть до цього храму та помоліться. Це унікальна святиня, що пам’ятає історію нашого міста, знає сум та радість тернополян з перших днів заснування обласного центру. На його пам’яті часи найвищих духовних злетів нашого народу. Бачив він і безлічі людських зрад та гріхопадінь. Поклоніться Богу в цій святині. Подякуйте Богу за все, що було і буде. Це те, що усім нам потрібно.